Vectra S.A. przejmie sieci Multimedia

  • 21.01.2020, 16:34 (aktualizacja 21.01.2020, 17:05)
  • contact contact
Vectra S.A. przejmie sieci Multimedia
To już pewne: UOKiK wyraził zgodę na przejęcie sieci kablowej Multimedia Polska przez Vectrę

Zanim to nastąpi Vectra musi spełnić pewne warunki: sprzedać sieć w ośmiu miastach, a w 13 kolejnych dać konsumentom możliwość zmiany operatora. Jak to będzie się odbywać? Vectra utworzy nowe spółki, do których przeniesie mienie z każdego z wymienionych miast - m.in. umowy z abonentami, infrastrukturę telekomunikacyjną, umowy z pracownikami, dokumentację księgową i techniczną oraz bazy abonentów. Następnie te spółki zostaną sprzedane niezależnemu inwestorowi. Kupujący nie będzie mógł należeć do grupy kapitałowej Vectry ani być współkontrolowany przez żaden podmiot z tej grupy. Będzie musiał zostać zaakceptowany przez UOKiK.

Sieci, które mają zostać sprzedane są w miastach: Gorzów Wielkopolski, Kwidzyn, Łowicz, Olsztyn, Ostróda, Pogórze, Pruszcz Gdański i Stargard. Kolejnym warunkiem jest umożliwienie abonentom z 13 miejscowości swobodnej zmiany przedsiębiorcy świadczącego usługi. Będzie to możliwe w: Barcinie, Inowrocławiu, Kruszwicy, Lubiczu Dolnym, Łęczycy, Mogilnie, Nakle nad Notecią, Piechcinie, Słubicach, Strzelnie, Suwałkach, Szubinie i Świnoujściu. Vectra ma na poinformowanie abonentów 7 miesięcy od uprawomocnienia się decyzji, a abonenci kolejnych 9 na podjęcie decyzji. To są decyzje UOKiK, ale jak wyglądać będzie to w praktyce, dowiemy się wkrótce.

VECTRA NAJWIĘKSZA W POLSCE?

Vectra to druga największa kablówka w Polsce, w lutym 2019 roku miała ponad milion klientów. Multimedia Polska zajmuje trzecie miejsce z liczbą ponad 930 tys. abonentów. Po połączeniu tych sieci powstanie największy operator telekomunikacyjny specjalizujący się w telewizji kablowej w Polsce. W październiku 2017 roku przejęcie Multimedia Polska ogłosiła firma UPC Polska, dotąd największa sieć kablowa w kraju. Miała zapłacić za operatora 760 mln zł. Jednak pod koniec marca 2018 roku UPC wycofało się z transakcji.

SZANSA DLA TELEWIZJI LOKALNYCH

Zakup sieci Multimedia Polska przez VECTRĘ jest dużą szansą na rozwój lokalnych telewizji działających w grupie w grupie Vectra Media. To okazja do zwiększenia zasięgu o nowe miasta w regionie, ale też dla kilku nadawców o powiększenie zasięgu w swoim mieście. Koncesje będzie musiała uaktualnić Telewizja Olsztyn, Telewizja Kwidzyńska i TV Mazury (Ostróda), bo zmieni im się operator, ale również zwiększy znacznie zasięg.

17 stycznia Vectra zwiększyła swoim Klientom prędkość wysyłania danych. Z wyższej prędkości wysyłania mogą już teraz skorzystać Klienci posiadający i nabywający usługę internetową 300 Mb/s lub 600 Mb/s. Wystarczy zrestartować modem i usługa będzie aktywna.

 

contact contact

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe