Ginekolog z Piły zarażona SARS-CoV-2 pojechała na badania do szpitala w Pile

  • 02.06.2020, 11:59 (aktualizacja 02.06.2020, 13:38)
  • Kamil Ceranowski
 Ginekolog z Piły zarażona SARS-CoV-2 pojechała na badania do szpitala w Pile
Lekarka z Piły mimo wiedzy medycznej i ścisłego zakazu podjechała do punktu drive-thru przy Szpitalu Specjalistycznym w Pile gdzie świadczy pracę

Opuszczenie domu ze stwierdzoną chorobą COVID-19 oraz udanie się w miejsce publiczne spowodowało złamanie warunków kwarantanny, ale także przepisy bezpieczeństwa i procedury obowiązujące w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na terenie kraju. 
Pacjentka wsiadła sama do samochodu i udała się do punktu drive-thru w Szpitalu Specjalistycznym w Pile gdzie pobiera się wymazy tylko od osób z podejrzeniem ale nie zakażonych.

Starosta pilski Eligiusz Komorowski ustalił i opublikował na swojej stronie informację o tym, że lekarka dokładnie znała procedury kontrolowania stanu zdrowia zarażonych pacjentów, który wykonuje profesjonalny zespół medyków tzw. karetka wymazowa. Starosta ustalił także, że pacjentka wykorzystując swoją pozycję zawodową wymusiła na pielęgniarce pobranie wymazu mimo wiedzy zawodowej iż czynność ta jest proceduralnie zabroniona i może narazić na konsekwencje także pracownika szpitala. 

Incydent jaki wydarzył się w Szpitalu Specjalistycznym w Pile wyjaśnia dyrekcja natomiast procedurę złamania warunków kwarantanny prowadzi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile. 

Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe