Zbiórka pieniędzy na drugi film poświęcony dziejom Osiedla Górnego w Pile

  • 08.06.2020, 16:08
  • Kamil Ceranowski
Zbiórka pieniędzy na drugi film poświęcony dziejom Osiedla Górnego w Pile…
Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na kolejny film poświęcony dziejom Osiedla Górnego w Pile. W drugiej części zostaną przedstawione charakterystyczne obiekty, jak i mało znane lub zupełnie zapomniane miejsca zlokalizowane na terenie osiedla

Opowiemy o ul. Mickiewicza będącej jednym z przykładów rozwoju budownictwa mieszkaniowego na terenie Piły w latach 40. i 80. XX w. oraz kompleksie cmentarzy założonych w tym rejonie w 1914 r. Następnie odwiedzimy pl. Inwalidów i opowiemy o kompleksie koszarowym żandarmerii przy ul. Wyspiańskiego, po którym nie ma już dziś śladu. Opowiemy o obozie dla robotników przymusowych mieszczącym się na terenie lotniska oraz o dziejach tego kompleksu po zakończeniu II wojny światowej.

Odwiedzimy również Pilskie Muzeum Wojskowe prezentując jego zbiory oraz wystawę poświęconą historii lotnictwa w Pile. Wreszcie opowiemy o dawnym Szpitalu Miejskim przy al. WP i Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego przez wiele lat będącego największym pracodawcą w mieście. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Piły, w szczególności mieszkających na Osiedlu Górnym, o pomoc i udostępnienie fotografii przedstawiających wyżej opisane miejsca.

Osoby które, posiadają takie materiały proszone są o kontakt z Maciejem Usurskim Tel. 609 576 644 lub emeil [email protected] Link do zrzutki : https://zrzutka.pl/bu2bza Każda z osób, która wpłaci : 50 zł - otrzyma pamiątkowy kubek 100 zł - otrzyma jubileuszową koszulkę W ramach projektu powstanie, również mapa osiedla z blokami reklamowymi dla sponsorów inicjatywy.

Podczas obchodów jubileuszu każdy z uczestników otrzyma mapę. Poniżej linki do filmów, które powstały w ramach historii pilskich osiedli Osiedle Górne - Dawniej i Dzisiaj 2015 r. https://www.youtube.com/watch?v=gL2eezoRzkM&t=151s Osiedle Koszyce Dawniej i Dzisiaj 2017 r. https://www.youtube.com/watch?v=F_-lOrQss5Q&t=16s Osiedle Podlasie -Dawniej i Dzisiaj 2019 r. https://www.youtube.com/watch?v=VMbqwtXQ1Oc&t=2057s

Państwa pomoc będzie cennym wsparciem i wkładem w powstanie materiału filmowego.

Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe