Zostań lektorem polskiego języka migowego

  • 17.09.2020, 09:02 (aktualizacja 17.09.2020, 11:32)
  • Kamil Ceranowski
Zostań lektorem polskiego języka migowego
Powstaje unikatowy kierunek studiów podyplomowych „Lektor polskiego języka migowego”, zaplanowanych jako odpowiedź na potrzeby środowiska g/Głuchych oraz wprowadzanej przez państwo ustawy o dostępności

Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na konferencję prasową poświęconą utworzeniu unikatowych studiów podyplomowych „Lektor polskiego języka migowego”, zaplanowanych jako odpowiedź na potrzeby środowiska Głuchych oraz wprowadzanej przez państwo ustawy o dostępności. Studia nie są kursem języka migowego!

Konferencja odbędzie się 17 września 2020 r. o godz. 13.00 w siedzibie WSB w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Walczaka 25. Będą na niej obecni członkowie Zarządu Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”.

W programie studiów podyplomowych zamieszono wiadomości językoznawcze: gramatyka, stylistyka polskiego języka migowego itd., jak również informacje o historii i kulturze Głuchych. Kierowane są do osób słyszących i niesłyszących, w tym do surdopedagogów, specjalistów pracujących z osobami niepełnosprawnymi, pełnomocników/ koordynatorów ds. dostępności.

W czasie konferencji zainteresowani dziennikarze uzyskają również odpowiedzi na pytania dotyczące sytuacji Głuchych w Polsce, dowiedzą się, np. dlaczego w programach telewizyjnych potrzebni są tłumacze (nie wystarczą napisy), jak wygląda sytuacja niesłyszących pacjentów, dlaczego nazywanie głuchego „głuchoniemym” jest obraźliwe itd.

Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maria
Maria 17.09.2020, 11:32
Proszę zobaczyć jak można to pięknie realizować https://www.facebook.com/janus…

Pozostałe