Powiatowa stacja meteorologiczna w Pile

  • 30.04.2021, 10:18
  • Daria Janczewska
 Powiatowa stacja meteorologiczna w Pile
Niezwykłe narzędzie dla mieszkańców Piły, którym warunki pogodowe nie są obojętne. Dedykowana stacja dla pilskiej lokalizacji. Wszelkie dostępne dane pogodowe są na bieżąco przetwarzane komputerowo w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile. Pogoda aktualizowana jest co 10 minut.

To nowość w powiecie pilskim. Na budynku I LO przy ul. W. Pola w Pile działa Powiatowa Stacja Meteo, która dostarcza aktualnych i dokładnych danych pogodowych. Wszystkie są na bieżąco przetwarzane komputerowo w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile. Pogoda aktualizowana jest co 10 minut. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać adres pogoda.powiat.pila.pl, na której znajdują się aktualne dane pogodowe: temperatura, wilgotność powietrza, wielkość opadów, siła wiatru, aktualne ciśnienie atmosferyczne i wiele innych danych

– wyjaśnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Wszystkie dane są bardzo dokładne. Na stronie możemy także sprawdzić dane pogodowe z tygodnia, miesiąca, roku i je porównać w wymiarze historycznym. Strona działa również na urządzeniach mobilnych. - Gorąco polecam i zachęcam do korzystania z tej strony. Jest przyjazna, profesjonalna i stanowi doskonałe źródło informacji na temat aktualnie panującej pogody w mieście Piła – dodaje starosta.

Dane pogodowe można odczytać również w infokiosku, który stoi w holu, przed wejściem do PCEE. Stacja meteo powstała w ramach projektu Eko-Edukacja w Powiecie Pilskiem wraz z utworzeniem Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile. Całkowita wartość projektu 1,7 mln zł, pozyskane dofinasowanie z WRPO na lata 2014-2020 1,2 mln zł.

Daria Janczewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe