Mistrzyni Świata Justyny Franieczek

  • 08.07.2021, 12:17
  • Kamil Ceranowski
03072021-skrzatusz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Justyna Franieczek zdobyła pierwszy w historii naszego regionu brązowy medal Mistrzostw Europy World Para Athletics oraz na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Virtus 2021 w Bydgoszczy zdobyła dwa złote medale w biegu na 400 metrów i sztafecie 4X100 m i tytuł Mistrzyni Świata

03 lipca na jeziorem w Skrzatuszu odbył się uroczystość, podczas której mieszkańcy powitali Justynę Franieczek, utytułowaną lekkoatletkę reprezentująca na zawodach krajowych i międzynarodowych Powiat Pilski.

Jak podaje Serwis Samorządowy PAP: 

Justyna Franieczek podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Virtus 2021 w Bydgoszczy zdobyła dwa złote medale w biegu na 400 metrów i sztafecie 4X100 m i tytuł Mistrzyni Świata. Kilka dni wcześniej na Mistrzostwach Europy World Para Athletics 2021 – zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m. To był pierwszy sukces zawodniczki z Powiatu Pilskiego na imprezie tej rangi!

Justyna Franieczek to przykład sportowca, który pokonuje wszelkie przeciwności losu. Pokonała ciężką chorobę, potem wypadek samochodowy i długą rehabilitację. Stanęła jednak na nogi i zaczęła ciężko trenować. Reprezentuje Klub Sportowy Gwardia Piła oraz sekcję sportową osób niepełnosprawnych – Start  Skrzatusz, która działa w ramach Stowarzyszenia Przyjazna Wieś.

To właśnie to stowarzyszenie zorganizowało dla lekkoatletki niecodzienne powitanie. Mieszkańcy Skrzatusza i całej gminy Szydłowo przywitali Justynę niezwykle gorąco, a gratulacjom nie było końca. Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla uczestników, w tym dla dzieci. Były dmuchane zamki, zabawa w pianie, festiwal kolorów, przejażdżki na kucyku, do tego liczne konkursy i występy na scenie.
Dla Mistrzyni przygotowano złote konfetti, co było niezwykle widowiskowe!

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusz Komarowski,  gratulacje w imieniu władz Powiatu Pilskiego złożył Marek Kamiński, Członek Zarządu Powiatu w Pile. Zawodniczce towarzyszył trener  Kamil Całek

Gospodarz imprezy Janusz Drożdż, sołtys Skrzatusza i prezes Stowarzyszenia Przyjazna Wieś, dziękował mieszkańcom za gorące przyjęcie Justyny i wspólną zabawę.

- Mamy wspaniałych sportowców, z których możemy być dumni – podsumował.

 

Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe