Noc Zawodowców 2021 Edycja 4.0 „Hybrydowo – zawodowo”

  • 23.09.2021, 06:11
  • Kamil Ceranowski
Noc Zawodowców 2021 Edycja 4.0 „Hybrydowo – zawodowo”
Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile serdecznie zaprasza uczniów klas VIII szkół podstawowych subregionu pilskiego, wraz z rodzicami i nauczycielami, do udziału w wydarzeniu pod nazwą NOC ZAWODOWCÓW 2021 edycja 4.0 pt. „Hybrydowo – zawodowo”

Data: 1 października 2021 r. (w godzinach od 17:00 do 20:00)

Miejsce: Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży z siedzibą przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2.

Edycja pod hasłem: Hybrydowo – zawodowo Połączymy w tym wydarzeniu real i online oraz środowisko edukacyjne z biznesowym.

Patronat honorowy nad wydarzeniem obejmie Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak. Intencją przedsięwzięcia jest upowszechnianie kształcenia zawodowego i dualnego wśród młodzieży, promocja lokalnego rynku pracy oraz poszerzanie wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego. W programie między innymi: ZAWODOWA SCENA, czyli promowanie zawodowstwa, rozbudzanie postaw przedsiębiorczych, przybliżanie lokalnego rynku pracy, przykłady firm i osób z pasją jako prezentacje sukcesu zawodowego, w formie: spotkań i rozmów z przedsiębiorcami pokazów zawodów występów uczniów ZABAWY ZAWODOZNAWCZE dla uczniów z atrakcyjnymi upominkami, np.: „ZAWODOWA GRA PLANSZOWA” – rozgrywki zespołów dwuosobowych, reprezentacji szkolnych; „ZAWODOWY QUIZ” – rozgrywki indywidualne w Kahoot! WARSZTATY ZAWODOWE, czyli prezentacje zawodów, kierunków kształcenia branżowego i technicznego prowadzone przez: Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, Centrum Kształcenia Zawodowego w Chodzieży, Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie, Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży, z podziałem na: „Wskazane prezentacje zawodów” oraz „Rzemieślniczy system kształcenia dualnego” – dla zorganizowanych grup uczniów, „Biorę kurs na… prezentacje zawodów” – w ramach swobodnego poznawania zawodów przez uczniów. ZAWODOWCY POSZUKIWANI – emisja serii filmów o zawodach wraz z ofertą szkół kształcących technicznie i branżowo w subregionie pilskim. DORADZTWO ZAWODOWE I PSYCHOLOGICZNE – przez całe wydarzenie będą dostępni doradcy zawodowi, również on-line, którzy służą pomocą uczniom w określaniu potencjału podczas planowania rozwoju edukacyjnego i zawodowego.

Ponadto będzie możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego oferowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Chodzieży. ŚCIANKA MEDIALNA – dodatkowa atrakcja – zdjęcia z Hipolitem i atrybutami zawodów. POKAZ „ŚWIATŁO I DŹWIĘK” – na zakończenie CWRKDiZ w Pile planuje niespodziankę dla wszystkich uczestników eventu, spektakl realizowany przez firmę Visual Sensation. Ponadto planujemy w Kinie za Rogiem w Trzciance (kinie społecznościowym) seans filmowy dla uczniów klas VIII szkół podstawowych w obszarze edukacyjno – zawodowym. Wydarzenie będzie streamingowane na kanale YouTube oraz Facebook CWRKDiZ w Pile.

Kamil Ceranowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe