Wkrótce III Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski

  • 01.10.2015, 19:07 (aktualizacja 01.10.2015, 19:21)
Wkrótce III Kongres  Kobiet Północnej Wielkopolski
30 września w Sali – Galeria w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Pile, odbyła się spotkanie z lokalnymi mediami. Tematem „Kawy prasowej” była zapowiedź III Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski pn. „Obszary aktywności kobiet”, który odbędzie się 10 października 2015 r. w Sali Miejskiej Inwest – Parku w Pile, przy ul. Dąbrowskiego 8. Na spotkaniu przedstawiono program Kongresu, omówiono panele, warsztaty, galerię kongresową oraz zaprezentowano atrakcje Parku Kobiet.

Podczas Kongresu planowane są trzy bloki tematyczne:

1)     Kobiety i stereotypy, nierówności, przemoc.

2)     Kobiety w służbach mundurowych.

3)     Stereotypy w podręcznikach szkolnych / Diagnoza w kierunku równościowej i antydyskryminacyjnej edukacji szkolnej.

Warsztaty planowane są także w trzech obszarach tematycznych:

1)     Warsztaty rozwojowe – twój potencjał, twoja siła.

2)     Warsztaty kosmetyczne.

3)     Warsztaty – joga.

Organizatorki zadbały też, o występy artystyczne. Na scenie zobaczymy pilski zespół „Djembe Planet” (afrykańskie bębny), skrzypaczkę Magdalenę Szymańską (skrzypce elektryczne, polska Vanessa-Mae) oraz Gym Factory z Piły.

Kongres rozpocznie się projekcją filmu „Solidarność według kobiet”, ponieważ Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski wspiera wydanie książki “Solidarność według kobiet” – materiały produkcyjne. http://wspieramkulture.pl/projekt/1083-SOLIDARNOSC-WEDLUG-KOBIET-materialy-produkcyjne

Jak co roku dla uczestniczek i uczestników Kongresu Kobiet Północnej Wielkopolski przygotowano konkurs z bardzo atrakcyjnymi nagrodami (tablet, karnety, vouchery, zestawy upominkowe), połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz kongreswomenek:

1)Agatki Koc (Agatka cierpi na padaczkę, ma obniżone napięcie mięśniowe, siedzi już samodzielnie lecz nie chodzi, nie mówi i słabo widzi, mieszka w Pile).

2) Danuty Drygas (Pani Danusia nie ma kończyn dolnych, porusza się na wózku, nie wychodzi z domu, oprócz wyjścia na balkon, mieszka w Ujściu).

W tym roku Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski zaszczycą swoją obecności Panie:

- Barbara Labuda

- Izabella Łukomska – Pyżalska

- Anna Jachimiak

- płk. Anna Osowska – Rembecka

- mł. asp. Żaneta Kowalska

- dr Marta Mazurek

- dr Iwona Chmura Rutkowska

i inne znamienite gościnie oraz goście.

Patronaty nad tegorocznym kongresem objęły jednostki samorządu terytorialnego tj.

- Prezydent Miasta Piły

- Burmistrz Ujścia

- Starosta Powiatu Złotowskiego

- Burmistrz Złotowa

- Burmistrz Wronek

- Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki

- Wójt Mieściska

- Starosta Pilski 

Patronat główny nad III Kongresem Kobiet Północnej Wielkopolski objęła Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania Pani Małgorzata Fuszara, natomiast patronat Stowarzyszenie Kongres Kobiet z Warszawy.

Serdecznie zapraszamy na III Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski. Mile widziani są rodzice z dziećmi, ponieważ dla najmłodszych czeka zabawa w Niepublicznym Przedszkolu Dysneyland, które mieści się w budynku Inwest-Parku.

Na wydarzenie zapraszają panie: Iwona Kamińska-Lech ,Anna Cieniuch – Łukowska, Aldona Fryc – Czerska, Mirosława Szudera, Anna Podgórska ,Ewa Kalinowska.

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe