Najwięcej osób niosących flagę jednocześnie – bijemy rekord Guinnessa!

  • 02.10.2015, 17:24 (aktualizacja 02.10.2015, 22:22)
  • J K
Najwięcej osób niosących flagę jednocześnie – bijemy rekord Guinnessa!
11 Listopada odbędzie się oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa – najwięcej osób niosących flagę jednocześnie. Do pobicia rekordu wystarczy, aby udział w akcji wzięło 2140 osób (poprzedni rekord - 2139 osób, ustanowiony został w Emiratach Arabskich).

Impuls dało Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest reprezentant grupy i jednocześnie gminny radny, Tobiasz Wiesiołek, który zaproponował zmierzenie się z rekordem. Współorganizatorem bicia rekordu jest Powiat Pilski.

- Staramy się organizować obchody Narodowego Święta Niepodległości podkreślając jego radosny i rodzinny charakter, dlatego też zdecydowaliśmy się na organizację tego wydarzenia. Flaga, która będzie niesiona przez uczestników akcji  jest już gotowa - ma 400 metrów długości. Zakupiliśmy materiał a uszyli ją wolontariusze z Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie – informuje Agnieszka Matusiak ze Starostwa Powiatowego w Pile.

Flaga będzie niesiona ulicami Piły (trasa  nie jest jeszcze ustalona). Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja, a na miejscu każdy chętny dostanie bezpłatną opaskę z numerem.

- Zwracamy się z wielką prośbą o mobilizację i przyłączenie się do tego wydarzenia. Zapraszamy rodziny z całej Polski. Pokażmy, że potrafimy godnie świętować ważne daty z historii Polski, dobrze się przy tym bawiąc. Wyraźmy dumę z bycia Polakami - mówi Tobiasz Wiesiołek, pomysłodawca akcji.

11 listopada może być dla nas wszystkich wspaniałym, niezapomnianym dniem. Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia można śledzić na bieżąco na www.facebook.com/Najwięcej-osób-niosących-flagę-jednocześnie.

 

J K

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe