Inauguracja piątego roku Akademii Młodych Odkrywców

  • 16.10.2015, 10:41
  • J K
Inauguracja piątego roku Akademii Młodych Odkrywców
W czwartek, 15 października br., w Audytorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile odbyła się uroczysta inauguracja piątego roku Akademii Młodych Odkrywców.

Honorowy Patronat nad Akademią Młodych Odkrywców sprawuje JM Rektor PWSZ w Pile prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzjejewski, który pogratulował dzieciom chęci do nauki i życzył im, żeby przez całe swoje życie chciały się rozwijać i aktualizować wiedzę.

Zgodnie z akademicką tradycją Młodzi Odkrywcy, w biretach, złożyli uroczyste ślubowanie oraz wysłuchali krótkiego koncertu członków Chóru Akademickiego PWSZ w Pile – Zuzanny i Andrzeja Jopków.

 

Podczas uroczystej immatrykulacji nowi studenci otrzymali z rąk JM Rektora prof. nadzw. dr hab. Donata Mierzjejewskiego indeksy, potwierdzające ich przynależność do braci studenckiej, w których będą zbierać podpisy wykładowców i uzyskiwać zaliczenia, a studenci kontynuujący naukę dyplomy z życzeniami „powodzenia w dalszym zgłębianiu tajemnic nauki, czerpaniu garściami z owoców wiedzy oraz inspirującej zabawy w studiowanie”.

Za całokształt działalności na rzecz popularyzowania nauki Medalem Jubileuszowym PWSZ w Pile odznaczony został prof. nadzw. dr Stanisław Różański, wykładowca Instytutu Politechnicznego.

Wykład inauguracyjny pt. „Wystrzałowa nauka”, przygotowany został przez firmę „Mały Inżynier”. Podczas wykładu studenci dowiedzieli się m.in. jak przygotować lody z ciekłego azotu, jak wbić gwoździa za pomocą banana; asystowali w wielu interesujących doświadczeniach.

W roku akademickim 2015/2016 młodzi naukowcy będą odkrywać tajemnice biotechnologii, archeologii, architektury i sztuk pięknych. Nie zabraknie również zajęć poświęconych podróżom, historii i fotografii.

Metodą „nauki przez zabawę” prowadzone będą wykłady, dyskusje, warsztaty…

Duże zróżnicowanie tematyczne oraz aktywny udział dzieci w profesjonalnie przygotowanych zajęciach dostarczą im licznych wrażeń, przyczynią się do rozwoju różnorodnych umiejętności i zainteresowań.

Więcej informacji na: www.amo.pwsz.pila.pl

 

Agnieszka Henke

Emilia Lewicka-Kalka

Koordynatorki Akademii Młodych Odkrywców

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe