Turniej piłkarski -„Football People Action Weeks”

  • 27.10.2015, 10:38 (aktualizacja 27.10.2015, 10:45)
  • J K
Turniej piłkarski -„Football People Action Weeks”
Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ" oraz Zespół Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile było organizatorem Halowego Turnieju Piłkarskiego „Football People Action Weeks”). Turniej odbył się w dniu 24 października 2015 roku w hali sportowej ZS nr 1 w Pile przy ul. Brzozowej. W zwodach wzięło udział 6 drużyn z klas II i III Szkoły Podstawowej m. Jana Brzechwy w Pile.


Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski. Turniej odbył się w ramach akcji „Tydzień Akcji Ludzie Futbolu” („Football People Action Weeks”) sieci FARE – „Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie”. Akcja FARE (Football Agaist Racism in Europe) to największa piłkarska kampania społeczna mająca na celu podniesienie świadomości i wrażliwości społecznej na zagrożenia jakie niesie ze sobą brak tolerancji, rasizm oraz dyskryminacja i odbywa się w całej Europie. Akcja odbyła się już po raz 15 w Europie a 13 w Pile. 

Po bardzo zaciętej walce zwycięską drużyną okazała się klasa III A, która odebrała puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Piły. 

Ponadto w ramach akcji 23 października 2015 odbyła się wystawa plakatów oraz koncert w Klubie Muzycznym BARKA, pod hasłem: „Wykopmy rasizm ze stadionów”, „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Na koncercie wystąpili: HABAKUK QULTURKA, FOLK MACHINA, ZGON, SLAVES OF CHAOS. 

Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ
Oddział Piła

 

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe