Ludowcy oddali hołd Witosowi

  • 04.11.2015, 15:06 (aktualizacja 04.11.2015, 15:10)
  • J K
Ludowcy oddali hołd Witosowi
30 października 2015 r. z inicjatywy Eugeniusza Jagły Prezesa Koła Miejskiego PSL w Pile Ludowcy spotkali się pod pomnikiem Wincentego Witosa, aby uroczyście uczcić 70 rocznicę śmierci wybitnego działacza ruchu ludowego.

"Witos był pierwszym i jednym z nielicznych najwyższych urzędników państwowych Drugiej Rzeczypospolitej, którzy tak często spotykali się z przedstawicielami najróżniejszych grup społecznych z różnych regionów kraju, dając im poczucie bliskości władzy nader często reprezentowanej "w terenie" przez urzędników niekompetentnych, czy nawet wykorzystujących przyznane im uprawnienia niezgodnie z zasadami państwa demokratycznego." Piotr Wróbel "Prezydenci i premierzy Drugiej Rzeczpospolitej.

Podczas składania hołdu działacze PSL odśpiewali Rotę oraz złożyli wiązanki kwiatów. Wydarzenie uświetnił swoją osobą były Minister Rolnictwa Stanisław Kalemba, Poseł elekt Krzysztof Paszyk oraz Wicestarosta Pilski Stefan Piechocki, którzy w swych wystąpieniach podkreślili jak ważną osobistością w historii Ruchu Ludowego był Wincenty Witos.

 

J K

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe