Dziękujemy za Waszą obecność...

  • 13.11.2015, 08:42
  • J K
Dziękujemy za Waszą obecność...
Podziękowania Pana Starosty Franciszka Tamasa dla uczestników i współorganizatorów obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Pile

Szanowni Państwo,

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dziś chciałbym podziękować Państwu za udział w organizowanych przez nas wydarzeniach, za to, że tego dnia mogliśmy być razem i razem cieszyć się z niepodległości naszej Ojczyzny.

W sposób szczególny chciałbym podziękować Stowarzyszeniu Biegaczy Gminy Szydłowo za inicjatywę i współorganizację oficjalnej próby bicia światowego rekordu Guinnessa w jak największej ilości osób niosących flagę jednocześnie. Podziękowania należą się także pracownikom i podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie, którzy nieodpłatnie uszyli 400-metrową flagę. Dziękuję tym Państwu, którzy zechcieli uczestniczyć w tym wydarzeniu (było nas ponad 1500 osób) - mieszkańcom Piły i innych gmin powiatu pilskiego, kolegom samorządowcom, parlamentarzystom. Wyjątkowe podziękowania kieruję w stronę uczniów i nauczycieli szkół wszystkich typów i szczebli, których również nie zabrakło. To wydarzenie pokazało nam, że potrafimy się zjednoczyć i wspólnie manifestować nasz patriotyzm.

Dziękuję również uczestnikom IX Biegu Niepodległości. Jak się okazało, był to rekordowy pod względem frekwencji bieg, ponieważ wystartowało w nim ponad 650 zawodników. Jest to też zasługa naszych sponsorów, którzy ufundowali nagrody rzeczowe dla biegaczy.

Dziękuję również księżom dekanatu pilskiego, którzy odprawili uroczystą mszę świętą za Ojczyznę. W szczególności chciałbym podziękować księdzu dziekanowi Stanisławowi Oraczowi, który przewodniczył eucharystii, proboszczowi parafii pw. Świętej Rodziny w Pile ks. Zbigniewowi Hulowi oraz ks. Dariuszowi Presnalowi, który wygłosił wspaniałą homilę. Jestem dumny z tego, iż tak wielu wiernych uczestniczyło w tym wyjątkowym nabożeństwie.

Dziękuję także wszystkim delegacjom i pocztom sztandarowym, które uczestniczyły w mszy świętej oraz w uroczystości pod pomnikiem na placu Zwycięstwa. Tutaj także było liczne grono mieszkańców, za co serdecznie dziękuję.

Dziękuję też dyrekcji i pracownikom Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile i Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” za  współorganizację koncertów niepodległościowych oraz pracownikom Starostwa Powiatowego za zaangażowanie w przygotowanie obchodów Święta Niepodległości.

Podziękowania składam również na ręce prezydenta miasta Piły Piotra Głowskiego oraz podległym mu służbom, za życzliwość, pomoc i wsparcie naszych działań.

Dziękuję również przedstawicielom prasy, radia i telewizji, którzy informowali o organizowanych przez nas obchodach Narodowego Dnia Niepodległości i relacjonowali ich przebieg.

Szanowni Państwo,

w sposób wyjątkowy chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy czuwali nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem poszczególnych wydarzeń. Słowa szczególnych podziękowań należą się policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Pile, strażnikom Straży Miejskiej w Pile, strażakom z KP Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz strażakom z OSP, harcerzom z Komendy Hufca ZHP w Pile, służbie medycznej oraz wolontariuszom.

Dziękuję Wszystkim Państwu!

Starosta Pilski

Franciszek Tamas

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe