Mają swoje miasteczko ruchu drogowego

  • 03.12.2015, 13:49
  • J K
Mają swoje miasteczko ruchu drogowego
Bezpieczeństwo naszych dzieci na drodze w dużym stopniu zależy od praktycznej znajomości przepisów ruchu drogowego. Dzięki jeden z firm deweloperskich i pomocy finansowej ludzi dobrej woli przy Szkole Podstawowej nr 12 w Pile powstało Miasteczko Ruchu Drogowego. Oficjalne otwarcie odbyło się 2 grudnia. Od dziś będzie to miejsce, w którym dzieci z miejscowej szkoły i nie tylko będą uczyły się prawidłowych zachowań na drogach.

Ulice z chodnikami, znakami drogowymi skrzyżowaniami, rondem, przejściami dla pieszych, parkingiem -tak wygląda w skrócie obiekt dla dzieci i młodzieży, które będą mogły poznawać zasady ruchu drogowego.  W miasteczku będą prowadzone lekcje edukacyjne z zakresu bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym.  Z inwestycji jest zadowolony Marcin Borowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile.

- Na powstanie miasteczka złożyła się najpierw nasza wygrana w konkursie internautów ogłoszony przez firmę ABC Apartamenty gdzie do wygrania było 5 tys. zł.  Potem doszliśmy do wniosku, że dzięki tym środkom przyda się doskonalenie umiejętności posługiwania się w ruchu drogowym dzieci. Dzięki Andrzejowi Gorlaszyńskiemu z firmy Piaskowiec z Piły i Radzie Rodziców, którzy również wyłożyli pieniążki na ten cel, z 5 tys. zrobiło się prawie 20 tys. zł. To pozwoliło na realizację naszego zadania. Na uroczystości z nami jest strażnik miejski Sebastian Krzoska – odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie MRD   w zakresie zajęć edukacyjnych na ul. Dąbrowskiego, który pomógł nam w umieszczeniu znaków drogowych, rozplanowaniu elementów naszego szkolnego miasteczka ruchu drogowego a po za tym jest on przyjacielem szkoły, na którego pomoc możemy zawsze liczyć -mówi Marcin Borowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile.

Miasteczko otwarte. Czas teraz na naukę przepisów ruchu drogowego.

 

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe