Radny Marcin Porzucek uspokaja – gminy nie będą zmuszane do wywozu śmieci do Wągrowca

  • 09.07.2015, 18:04 (aktualizacja 25.08.2015, 10:38)
  • Daria Janczewska
Radny Marcin Porzucek uspokaja – gminy nie będą zmuszane do wywozu śmieci…
Marcin Porzucek Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego na wczorajszej konferencji mówił o utworzeniu Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Jako pierwsza RIPOK utworzyła spółka z Wągrowca Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych. Radny uspokaja jednak, że gminy położone dalej od Wągrowca nie będą musiały składować tam odpadów.

Dodatkowe regulacje ustawy śmieciowej, założyły powstanie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów. Mogłoby to w znacznym stopniu zwiększyć koszty. Marcin Porzucek po rozmowach z prezesem MSOK w Wągrowcu uspokaja mówiąc, że gminy Północnej Wielkopolski nie będą zmuszane do oddawania śmieci właśnie ich spółce. Póki co będzie po staremu. Składowisko w Wągrowcu może przyjmować 35 tys. ton odpadów rocznie. W tej chwili ma 25 tys. ton.  MSOK otrzymał duża dotację finansową, aby spełnić wymogi wystarczy by przyjął 30 tys. ton śmieci rocznie. W związku z czym nie będzie nagabywać gmin, abym oddawały śmieci właśnie na to składowisko.

Daria Janczewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe