Staże i wycieczki dla młodych logistyków

  • 04.01.2016, 17:15 (aktualizacja 04.01.2016, 19:06)
  • Kamil Ceranowski
Staże i wycieczki dla młodych logistyków
Uczniowie kształcący się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pie w zawodzie technik logistyk będą mieli szansę na naukę przy wsparciu Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

Uczniowie kształcący się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pie w zawodzie technik logistyk będą mieli szansę na naukę przy wsparciu Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Oznacza to między innymi płatne staże dla uczniów oraz wyjazdy do zakładów pracy, które mogą poszczycić się najnowszymi rozwiązaniami logistycznymi w kraju.

Zarząd Powiatu w Pile jest otwarty na tego typu inicjatywy i wyraził pozytywną opinię w sprawie przystąpienia ZSP nr 2 w Pile do projektu w ramach konkursu WRPO Działanie 8.3 Wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Projekt, po pomyślnym rozstrzygnięciu konkursu, będzie realizować Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Jest on adresowany do 10 szkół kształcących w zawodzie technik logistyk. W ramach projektu uczniowie realizować będą staże, za które otrzymywać będą wynagrodzenie (12 osób w ciągu dwóch lat), będą uczestniczyć w Logmeetingach oraz w wycieczkach przedmiotowych do różnych zakładów pracy organizowanych przez WSL. Dwunastu najlepszych absolwentów otrzyma bezpłatne certyfikaty Candidate European Junior Logistician, wydane przez Jednostkę Certyfikującą w Instytucie Logistyki i Magazynowania. W ramach projektu nauczyciele zostaną objęci kompleksowym wsparciem poprzez panele warsztatowe finansowane przez WSL. Projekt ma szansę ruszyć od przyszłego roku szkolnego.

Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe