Akredytacyja dla złotowskiego szpitala

  • 08.01.2016, 14:33 (aktualizacja 08.01.2016, 14:49)
  • Redakcja Pilskatv
Akredytacyja dla złotowskiego szpitala
Certyfikat Akredytacyjny dla złotowskiego szpitala

Dziś w budynku Starostwa Powiatowego w Złotowie, odbyło się uroczyste wręczenia na ręcer dyrektor Lek. med. Joanny Harbuzińskiej-Turek Certyfikatu Akredytacyjnego dla Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie.

Jest to niekwestionowany sukces – efekt długotrwałego procesu i wytężonej pracy całego personelu, ukierunkowanych na podnoszenie jakości i bezpieczeństwa udzielanych świadczeń.

Akredytacja to metoda zewnętrznej oceny funkcjonowania jednostek w oparciu o określone wymogi tzw. standardy akredytacyjne. We wrześniu b.r. wizytatorzy Ośrodka Akredytacyjnego – Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie dokonali wszechstronnego przeglądu i oceny działalności naszego Szpitala. Kontrola objęła wszystkie poziomy funkcjonowania jednostki: od polityki zarządzania, poprzez ciągłość opieki nad pacjentem i jego prawa, zabiegi chirurgiczne, kontrolę zakażeń, żywienie i leczenie chorych, na funkcjonowaniu pracowni diagnostyki obrazowej i laboratorium kończąc.
Certyfikat Akredytacyjny stanowi ważną informację przede wszystkim dla pacjentów. Potwierdza, że Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie spełnia najwyższe wymogi i dokłada wszelkiej staranności, aby opieka dostarczana pacjentom była najwyższej jakości – bezpieczna i skuteczna.

Certyfikat Akredytacyjny przyznał Minister Zdrowia Konstatnty Radziwiłł w oparciu o rekomendacje Rady Akredytacyjnej. Jest ważny 3 lata. W procesie akredytacji Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie skorzystał z projektu „Bezpieczny Szpital – Bezpieczny Pacjent” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS.
Dziękuję kadrze zarządzającej i wszystkim pracownikom za wspólny wysiłek i zaangażowanie w procesie ubiegania się o akredytację. Przynależność do elitarnego grona Szpitali Akredytowanych to ogromne wyróżnienie i powód do dumy. To również wyzwanie na przyszłość. Mam nadzieję, że będzie dla nas motywacją i zobowiązaniem do dalszego doskonalenia się z korzyścią dla pacjentów.”

Redakcja Pilskatv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe