Ruszają Studia dla Informatyków w Pile

  • 15.01.2016, 09:53
  • J K
Ruszają Studia dla Informatyków w Pile
14 stycznia br. w budynku Urzędu Miasta w Pile odbyła się konferencja prasowa, na której Prezydent Piły Piotr Głowski w obecności prof. Jerzego Szymańskiego- prodziekan ds. studenckich UAM, prof. Stanisława Lorenca, dyrektora Zamiejscowego Ośrodka UAM w Pile i Zbigniewa Ryczka współwłaściciela Grupy Asta poinformował o uruchomieniu studiów podyplomowych z Informatyki Stosowanej w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Pile .Cena za semestr ma wynieść 2200 złotych. Właśnie ruszyła rekrutacja.


Studia będą trwać rok (dwa semestry), począwszy od przełomu lutego/marca 2016 roku. Po zakończeniu studiów absolwent będzie posiadał wiedzę i umiejętności przydatne w programowaniu informatycznym i dalszym samokształceniu się. Tok studiów obejmuje m.in. programowanie, wirtualizację, algorytmy i struktury danych, bazy danych, technologie internetowe, architekturę systemów komputerowych, czy infrastrukturę sieciową. Absolwent otrzyma świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych „Informatyka Stosowana” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

- Informatyka w Pile realizowana przez uczelnie  to nie tylko kwestia prestiżu ale też absolutna potrzeba związana z rynkiem pracy. Odbyło się wiele rozmów z przedsiębiorcami którzy mówili że brakuje im wykształconych informatyków.Dzięki dużej przychylności władz Uczelni znaleziono rozwiązanie. Są to Studia Podyplomowe ,,Informatyka Stosowana".Liczymy że studia ukończone tutaj  i gwarantowana praca w Pile z dobrym wynagrodzeniem spowoduje że taka osoba będzie zadowolona- mówił prezydent Piły Piotr Głowski.

Program studiów jest intensywny, składa się 325 godzin zajęć z czego 2/3 z nich, będzie realizowane w małych grupach bezpośrednio przy sprzęcie. Połowę zajęć będą prowadzić wykwalifikowani specjaliści z pilskich firm tj. Quad Graphics, Asta-Net, Quad Graphic, STX-NEXT. 


-To są w jakimś stopniu kosztowne studia ponieważ jest ta duża liczba godzin i warto powiedzieć potencjalnym kandydatom że nie będą to łatwe studia. Połowa wykładowców będzie z Poznania a połowa to specjaliści z pilskich firm. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie- mówi  prof. dr hab. Jerzy Szymański - prodziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu 

Kandydatami do studiowania mogą być osoby, które ukończyły studia wyższe (magisterskie, licencjackie lub inżynierskie) oraz zaliczyły we wcześniej odbytym toku edukacji z przedmiotów informatycznych w wymiarze co najmniej 90 godzin. Wymóg 90 godzin może być zastąpiony udokumentowaną praktyką zawodową na stanowiskach wymagających wiedzy informatycznej.

Rekrutacja na studia będzie trwała od 14 stycznia do 19 lutego 2016 roku i będzie odbywała się na podstawie złożenia podania o przyjęcie na studia wraz z kompletem wymaganych dokumentów. O przyjęcie na studiach decyduje kolejność zgłoszeń.
Dokumenty można składać w sekretariacie UAM ZOD w Pile ul. Kołobrzeska 15, 64-920 Piła ([email protected], tel. 61-829-3451/3452).

Wymagane dokumenty:
- podanie:https://studenci.amu.edu.pl/…/podypl…/formularze-do-pobrania
- dyplom ukończenia studiów wyższych (licencjat, inżynier lub magister)
- zdjęcie (3,5 cm x 4,5 cm),
- zaświadczenie o odbytym toku edukacji z przedmiotów informatycznych,
- ksero dowodu osobistego.

W przygotowaniu są studia licencjackie z informatyki prowadzone także w ZOD UAM w Pile

J K

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marcin
Marcin 22.09.2016, 13:36
Widać że całe studia są robione pod publikę, poziom jest tam raczej niski, może nie tyle ze względu na jakość wykładów (w sumie też bardzo mało godzin), ale bardziej to by się tam dostać nie trzeba spełniać
żadnych warunków początkowych, więc większość ludzi tam nie nadaje się na programistę nawet na informatyka mimo to zaliczają przedmiot po przedmiocie nie mając żadnej wiedzy. Tak więc wszystko jest robione po to by uratować tą uczelnie.

PS: na moje powinno się zamknąć tego kto zdecydował wybudować taki budynek w takim miejscu.
nika
nika 16.05.2016, 15:47
A gdzie można najpierw zrobić Licencjat.Robią studia podyplomowe najpierw trzeba licencjackie utworzyć ludzie je ukończą i dopiero przyjdą na dyplomowe gdzie tu logika.
Kris
Kris 28.02.2016, 17:29
o kim mówicie
Waldas
Waldas 16.01.2016, 18:00
tak , tam same brokobusy pracują
informatyk
informatyk 15.01.2016, 22:03
Byłem się zapisać ale przeraziły mnie pustki w tej szkole. Jak jeszcze zobaczyłem kto pracuje jako referent to sobie dałem spokój. Platforma platforma platforma platforma. Jedna platforma.

Pozostałe