O historii pilskich luteranów

  • 25.01.2016, 19:50 (aktualizacja 25.01.2016, 20:02)
  • J K
O historii pilskich luteranów
Kolejny wykład z cyklu „Kościelne dzieje Piły” będzie miał wymiar ekumeniczny. U katolików będzie można poznać historię pilskich ewangelików.

— W minionym tygodniu w Kościele katolickim obchodziliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Stąd styczniowa prelekcja „Kościelnych dziejów Piły” będzie poświęcona historii luteranów, czyli Kościołowi ewangelicko-augsburskiemu — tłumaczy ks. Janusz Zdolski z parafii Świętej Rodziny w Pile.

Nikt inny lepiej nie opowie o pilskich ewangelikach, jak sam proboszcz parafii luterańskiej, ks. Tomasz Wola. Jego wykład zatytułowany: „Kościół ewangelicko – augsburski w Pile po II wojnie światowej” odbędzie się w najbliższą środę, 27 stycznia o godz. 19. w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym przy kościele Świętej Rodziny w Pile (ul. Św. Jana Bosko 1). Wstęp wolny.

Cykl wykładów „Kościelne dzieje Piły” to comiesięczne spotkania z religijną historią miasta. Sezon trzeci, który rozpoczął się we wrześniu minionego roku to dziewięć prelekcji na tematy nieznane szerokiemu spektrum. Cykl potrwa do czerwca 2016 roku.

Nagrania z poprzednich wykładów parafia Świętej Rodziny publikuje na swojej stronie internetowej: www.swietarodzina.pila.pl/tag/koscielne-dzieje-pily

J K

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe