Bezpłatny dowóz pacjentów na badania w Szpitalu

  • 20.02.2016, 12:52 (aktualizacja 20.02.2016, 17:10)
  • Agnieszka Matusiak
Bezpłatny dowóz pacjentów na badania w Szpitalu
W Szpitalu Specjalistycznym w Pile prowadzone są bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów piersi, płuc i oskrzeli oraz jelita grubego. Badania są całkowicie bezpłatne a osoby, które nie mają możliwości dojazdu, mogą skorzystać z nieodpłatnego transportu.

- Chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców mogło skorzystać z badań profilaktycznych w Szpitalu, dlatego też oferujemy darmowy dowóz na badania i po nich, odwiezienie pacjenta do domu - mówi starosta Franciszek Tamas.Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie mają możliwości dojazdu bądź też nie stać ich na to.

Badania prowadzone są w ramach realizowanego przez Powiat Pilski programu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych” realizowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

Aby wziąć udział w badaniach wystarczy wypełnić ankietę, można ją otrzymać w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, w Przychodniach Rejonowych, Ośrodkach Zdrowia na terenie powiatu pilskiego, urzędach miast i gmin, Starostwie Powiatowym oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat.pila.pl i www.szpitalpila.pl.

- Ankiety są systematycznie przez nas odbierane,, więc osoba zainteresowana badaniami nie ponosi kosztu dostarczenia ich do Szpitalamówi Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.Ankietę można wypełnić też u nas w Szpitalu - a jeżeli jest potrzeba - pomogą przy tym studenci PWSZ.

Każdą ankietę analizuje lekarz internista pod kątem wskazań medycznych. Po takiej weryfikacji, pracownicy Szpitala kontaktują się telefonicznie z każdym pacjentem i informują czy został zakwalifikowany na badanie czy też nie. Dlatego też niezmiernie ważne jest aby podawać w ankietach właściwe dane kontaktowe. Osoba rejestrująca na badanie uzgadnia z pacjentem dogodny dla niego termin (badania wykonywane są od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 do 20.00) oraz oferuje – na życzenie pacjenta - darmowy transport.

Szczegółowych informacji udziela Szpital Specjalistyczny w Pile tel. 67 210 62 06 oraz Wydział Funduszy Pomocowych i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Pile tel. 67 210 93 15. Więcej na www.zdrowie.powiat.pila.pl.

 

 

Agnieszka Matusiak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe