Będzie nowa szkoła

  • 29.02.2016, 20:27
  • J K
Będzie nowa szkoła
Rada Powiatu w Pile 25 lutego br. podjęła uchwałę w sprawie utworzenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy. Szkoła ma być dla lokalnej młodzieży szansą na zdobycie interesującego zawodu.

- Zarząd prosi Radę Powiatu w Pile o zgodę na utworzenie tej szkoły – mówił podczas sesji starosta pilski Franciszek Tamas. - Lista potencjalnych kierunków kształcenia jest bardzo długa i mają być to kierunki niekonkurencyjne do tych, które są w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Szkoła szuka swojej szansy i tę szansę jej dajmy.

Utworzenie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Łobżenicy jest odpowiedzią na oczekiwania młodzieży, które zostały określone na podstawie badań ankietowych wśród uczniów ostatnich klas okolicznych gimnazjów. Szkoła z klasą wielozawodową to szansa dla lokalnej młodzieży na zdobycie interesującego zawodu. Praktyczna nauka zawodu będzie mogła być realizowana u miejscowych pracodawców, a kształcenie zawodowe teoretyczne w ośrodkach dokształcania i doskonalenia zawodowego. Szkoła rozpocznie działalność 1 września 2016r.

Agnieszka Matusiak ( Starostwo Powiatowe w Pile) 

J K

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe