Zarząd za zmianami w budżecie

  • 31.03.2016, 09:32
  • J K
Zarząd za zmianami w budżecie
2,5 miliona na ochronę zdrowia, milion na inwestycje sportowe i 1,5 miliona na kolejną regulację wynagrodzeń pracowników Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych - to tylko niektóre zmiany w uchwale budżetowej, które zaproponował radnym Zarząd Powiatu w Pile.

W projekcie uchwały dotyczącej zmian w uchwale budżetowej na 2016 rok Zarząd Powiatu zaproponował przede wszystkim rozdysponowanie wolnych środków pochodzących z rozliczenia 2015 roku, w wysokości 5,8 miliona złotych, powstałych w wyniku wdrożonych zmian organizacyjnych i oszczędności. Najwięcej z tej kwoty trafi na zadania w zakresie ochrony zdrowia.

 

- Zamierzamy przekazać 2 miliony złotych Szpitalowi Specjalistycznemu w Pile z przeznaczeniem na modernizację pomieszczeń szpitalnych oraz zakup sprzętu i aparatury medycznej. To bardzo duże wsparcie dla pilskiego szpitala biorąc pod uwagę ponad milion, który przekazaliśmy w ubiegłym roku – mówi starosta pislki Franciszek Tamas. – Jeżeli chodzi o Szpital Powiatowy w Wyrzysku w ubiegłym roku otrzymał od nas wsparcie w wysokości 2,3 miliona złotych, a w bieżącym zabezpieczamy kwotę miliona złotych na ewentualne potrzeby remontowo-inwestycyjne.

 

Zmiany dotyczą także zwiększenia środków na inne zadania, które leżą w gestii Powiatu Pilskiego.

 

- W tym roku będziemy mogli między innymi przystąpić do wstępnych prac związanych z modernizacją stadionu przy ul. Okrzei, na które zamierzamy przeznaczyć milion złotych. Po wielu latach, w końcu, pojawiła się też możliwość regulacji płac pracowników wszystkich jednostek powiatowych – najpierw średnio o 3%., a teraz średnio o kolejne 5%. Dodatkowo w budżecie zabezpieczamy 800 tys. złotych na wykup 27,3% udziałów od NSZZ Solidarność w nieruchomości przy ul. 11 Listopada w Pile, co pozwoli nam na rozważenie możliwości zwiększenia powierzchni i oferty działającego tu Domu Pomocy Społecznej.

 

Pozostałe środki mają być przeznaczone m.in. na zwiększenie puli na zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej (100 tys. zł), zakup busów do przewozu osób niepełnosprawnych w ramach programu PFRON „Wyrównywanie Różnic między Regionami” na potrzeby domów pomocy społecznej w Pile oraz w Falmierowie (100 tys. zł), modernizację części nakładki bitumicznej na odcinku Gładyszewo-Zawada (250 tys. zł), na przebudowę ogrodzenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile (150 tys. zł) i remont Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (8 tys. zł).

 

Ostateczną decyzję w sprawie podziału wolnych środków za 2015r. Rada Powiatu w Pile podejmie na sesji 31 marca br.

 

Agnieszka Matusiak ( Starostwo Powiatowe w Pile)

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe