Społecznicy i organizacje z Wielkopolski mają jeszcze czas na składanie projektów grantowych!

  • 05.04.2016, 09:24 (aktualizacja 05.04.2016, 09:32)
  • J K
Społecznicy i organizacje z Wielkopolski mają jeszcze czas na składanie…
Aż do 10 kwietnia lokalni aktywiści i organizacje pozarządowe mogą dołączyć do programu „Decydujesz, pomagamy” i powalczyć o granty na realizację projektów dedykowanych lokalnej społeczności i zmianie najbliższego otoczenia. Program jest teraz także dostępny dla organizacji pomagającym zwierzętom oraz grup nieformalnych. Na mieszkańców województwa wielkopolskiego czeka aż 13 grantów o łącznej sumie 65 000 złotych.

Aż 70% Polaków twierdzi, że już drobne lokalne inicjatywy angażujące mieszkańców znacznie podniosłyby jakość codziennego życia[1] - wynika z „Badania oceny najbliższego otoczenia i jakości życia”. Według większości badanych (75%), to mieszkańcy i lokalne organizacje pozarządowe najlepiej wiedzą, jak wykorzystać dodatkowe środki do poprawy jakości życia. Dlatego Tesco Polska wraz z Fundacją Tesco Dzieciom postanowiło wesprzeć właśnie te grupy i przekazać im granty na realizację ciekawych inicjatyw na rzecz otoczenia. W województwie wielkopolskim mieszkańcy mogą wspólnie otrzymać 65 000 złotych na działania poprawiające jakość życia w ich okolicy.

 

Zakres projektów, jakie mogą zostać zgłoszone, jest bardzo szeroki – od rewitalizacji przestrzeni miejskiej, edukację najmłodszych, promocję zdrowia po wsparcie konkretnych grup społecznych, jak przykładowo seniorzy, rodziny, osoby z niepełnosprawnościami. Dodatkowo – na prośbę uczestników – kryteria zostały poszerzone o organizacje zajmujące się pomaganiem zwierzętom. Do programu „Decydujesz, pomagamy” mogą się zgłaszać nie tylko organizacje pozarządowe z całej Polski, ale także grupy nieformalne, czyli indywidualni społecznicy i aktywiści, którzy mają ciekawe pomysły i chcieliby zmienić coś w swoim otoczeniu. Grupy te mogą zgłosić się wspólnie z instytucjami takimi jak np. szkoły, przedszkola, świetlice środowiskowe czy biblioteki i powalczyć o grant 5000 zł
na realizację swoich projektów. Odpowiadając na potrzeby wnioskodawców - termin przesyłania formularzy został przedłużony do 10 kwietnia 2016 roku.

Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń Komisja Grantowa wyłoni 3 najlepsze projekty w każdym  ze 160 regionów – na tyle obszarów podzielona została Polska. Klienci Tesco – a zarazem mieszkańcy danego obszaru – w otwartych głosowaniach zdecydują, który projekt otrzyma grant w wysokości  5 000 zł. W programie „Decydujesz, pomagamy” w całej Polsce

zostaną przekazane granty  o łącznej sumie 800 000 zł  – to szansa na zmianę najbliższego otoczenia wokół każdego z nas. 

Aby wysłać projekt i powalczyć o grant, wystarczy wejść na stronę internetową programu www.tesco.pl/pomagamy i uzupełnić formularz, krótko opisując planowane przedsięwzięcie. Wnioski można składać do 10 kwietnia 2016 roku (do godz. 23.59).

Organizatorem programu „Decydujesz, pomagamy” jest Tesco Polska, a  Partnerem Strategicznym – Fundacja Tesco Dzieciom. Partnerem Merytorycznym programu została  Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która wspiera uczestników na każdym etapie przygotowania zgłoszenia.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy oraz Twitterze: twitter.com/TescoMediaPL

 

J K

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe