Grupa KRUK otworzyła oddział w Pile i na początek daje pracę 80 osobom

  • 11.05.2016, 16:28 (aktualizacja 11.05.2016 17:00)
  • J K
1005konfkruk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od kilkunastu dni Miasto Piła ma nowego mieszkańca. Przy ulicy Okrzei 18 znajduje się nowy oddział Grupy Kruk, lidera rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej. W nowym oddziale KRUKa pracuje już 80 osób. Większość z nich stanowią dotychczasowi pracownicy z Grupy P.R.E.S.C.O., którzy pomyślnie przeszli rekrutację w KRUKu.

Grupa KRUK na dobre zadomowiła się w Pile i po przejęciu przez KRUKa udziałów w spółce Presco Investments S.a.r. uruchomiła tu swoje drugie centrum operacyjne w Polsce.

– Otwarcie nowej siedziby to kolejny krok milowy w historii naszej firmy – mówi Piotr Krupa, prezes KRUK S.A. –Można powiedzieć, że do Piły sprowadziło nas przeznaczenie i zbieg sprzyjających okoliczności. Nabyliśmy od Grupy P.R.E.S.C.O., cały portfel jej wierzytelności i zastanawialiśmy się, kto i gdzie w ramach Grupy KRUK będzie go obsługiwał. Po rozmowie z prezydentem Piły, który osobiście przyjechał do nas do Wrocławia, aby zbudować nowy oddział właśnie w tym mieście i zaprosić do rekrutacji także osoby, które poprzednio nim pracowały.I tak zrobiliśmy. Chcemy stać się częścią pilskiej społeczności i aktywnie wspierać jej rozwój.

W nowej siedzibie spółki, podobnie jak w całej Grupie, pracuje więcej kobiet niż panów. Stanowią one aż 75% wszystkich pilskich pracowników KRUKa. Co ciekawe, średnia wieku pracowników w Pile jest nieco niższa niż w całej Grupie KRUK i wynosi 31 lat (w całym KRUKu – 34).

Do tej pory KRUK zatrudnił w Pile m.in. prawników, pracowników administracyjnych i specjalistów odpowiedzialnych za obsługę klientów firmy. Obecnie spółka poszukuje jeszcze specjalisty do spraw koordynacji i wsparcia technicznego Contact Center (odpowiedzialnego m.in. za nadzór ruchu telefonicznego) oraz HR Business Partnera, który będzie odpowiedzialny m.in. za doradztwo personalne i zarządzanie zasobami ludzkimi.    

Grupa KRUK zamierza również czynnie współdziałać z władzami miasta. Potwierdził to zarówno prezes Piotr Krupa, jak i prezydent miasta Piły, Piotr Głowski, który był obecny podczas otwarcia nowego oddziału Grupy KRUK.

W ramach współpracy z Urzędem Miasta w Pile Grupa KRUK zorganizowała wystawę fotograficzną, która przedstawia pozabiznesową działalność firmy. Wystawa znajduje się na pierwszym piętrze Urzędu i można ją obejrzeć od 10 do 27 maja. Dzięki temu Pilanie mają możliwość bliższego poznania nowego pilskiego pracodawcy.

Zadłużenie obsługiwane przez Grupę KRUK w I kwartale 2016 roku wynosiło prawie 21 mld zł. A jak wygląda to w powiecie pilskim?

Zadłużenie w powiecie pilskim obsługiwane przez Grupę KRUK w I kwartale 2016 roku wynosiło prawie 69,5 mln zł.

-9 662 tyle było spraw zadłużonych osób i firm

-Mieszkańcy miast –77%, mieszkańcy wsi –23%

-Mężczyźni –58%, Kobiety –42%

-Najwięcej osób zadłużonych jest spod znaku Ryb, Byka, Bliźniąt najmniej spod znaku Skropiona, Strzelca i Koziorożca

-Średni wiek osoby zadłużonej to 46 lat, ale najwięcej długów mają osoby w wieku36-40 lat

-Średnie zadłużenie osoby fizycznej wynosi obecnie 6778 zł

-Wysokość największego długu osoby fizycznej w powiecie pilskim to 1,32 mln zł

 

O Grupie KRUK

Firma KRUK S.A. jest liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Od 1998 roku KRUK odzyskuje wierzytelności konsumenckie i gospodarcze. Wśród szerokiego grona partnerów biznesowych firmy są: banki, instytucje finansowe, telekomunikacyjne, mieszkaniowe, produkcyjne czy samorządowe. W 2011 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. KRUK S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej KRUK, do której w Polsce należą również m.in. Kancelaria Prawna RAVEN Krupa & Stańko spółka komandytowa, Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. oraz KRUK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz fundusz sekurytyzacyjny PROKURA NS FIZ. Centrala Grupy KRUK mieści się we Wrocławiu. Poza Polską Grupa KRUK działa również w Rumunii, Czechach, Słowacji, w Niemczech, Włoszech oraz Hiszpanii, zatrudniając ponad 2635 osób (stan na 31 grudnia 2015 r.).

 

J K

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sylwia
sylwia 11.03.2018, 10:55
Niektóre działania windykacyjne podejmowane przez Kruka jak i przez inne firmy tego typu, są co najmniej nieetyczne o ile nie bezprawne. Zresztą, w pozasądowym i poza komornikiem dochodzeniu należności jest to raczej standard, także jak chodzi o naruszanie ustawy o ochronie danych osobowych w postaci publikowania dłużników w internecie http://gieldawierzytelnosci.in… a GIODO jakoś nie reaguje.

Pozostałe