Mniejsze opłaty dla firm . Ważne zmiany regulaminu.

  • 10.06.2016, 07:34 (aktualizacja 10.06.2016, 07:46)
  • J K
Mniejsze opłaty dla firm . Ważne zmiany regulaminu.
Członkowie Zgromadzenia Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” w Pile w dniu 9 czerwca br. jednogłośnie przyjęliszereg ważnych zmian dla przedsiębiorców i innych użytkowników nieruchomości niezamieszkałych skutkujących możliwością zmniejszenia wysokości opłaty za odbiór odpadów.

 Po wejściu w życie zmian, przedsiębiorcy generujący niewielką ilość odpadów tygodniowo będą mogli zmniejszyć częstotliwość wywozu odpadów z raz w tygodniu na raz na dwa tygodnie. Ponadto, prowadząc selektywną zbiórkę będą mogli według indywidualnych potrzeb dobrać pojemniki na odpady selektywnie zbierane – tak by optymalnie dostosować je do ilości i rodzajów wytwarzanych odpadów.

 

Zmiany regulaminu premiują działania przedsiębiorców zmierzające w kierunku maksymalnego odzysku surowców wtórnych. Zapisami uchwały dopuszczono możliwość proporcjonalnego zmniejszenia pojemności pojemników na odpady komunalne zmieszane dla podmiotów, które zadeklarowały i prowadzą selektywną zbiórkę. To, szczególnie w przypadku wyboru opcji ,,system workowy’’, obniży wysokość miesięcznej opłaty uiszczanej przez zobowiązanych na konto PRGOK. Zastrzeżono jednak, że łączna pojemność pojemników na odpady zmieszane i odpady selektywnie zebrane, które będą odbierane w ciągu miesiąca nie może być mniejsza niż wynikająca z obowiązujących minimalnych normatywów (określonych w § 26.1. Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie ZM PRGOK, stosowanych odpowiednio do zadeklarowanej częstotliwości odbioru).

 

Dla ograniczenia formalności, dokonano również zmian w obowiązującym druku deklaracji DO-2 (dedykowanym nieruchomościom niezamieszkałym). W części dotyczącej odpadów biodegradowalnych dodano możliwość zadeklarowania odbioru w obu okresach wegetacyjnych jednocześnie (od kwietnia do listopada i od grudnia do marca) z uwzględnieniem różnych częstotliwości. Dzięki temu rozwiązaniu ilość druków do wypełnienia z dwóch rocznie obniży się do niezbędnego minimum (jedna deklaracja na lata – do czasu zgłoszenia zmiany uwzględniającej bieżącą sytuację podmiotu lub zmianę regulaminu).

 

Powyższe zmiany są odzwierciedleniem postulatów składanych przez zainteresowanych na ręce Przewodniczącego Zarządu oraz członków Zgromadzenia i zmierzają, w ocenie Związku, do znacznego ulepszenia systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie 14 zrzeszonych gmin. 


 

 

J K

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe