Skateplaza w Pile

  • 24.06.2016, 15:31
  • J K
Skateplaza w Pile
W przyszłym roku na terenach nadrzecznych wzdłuż ul. Dąbrowskiego rusza budowa Skateplazy w Pile. Obiekt ma spełniać funkcję rekreacyjną, szczególnie dla okolicznej młodzieży, a także dla użytkowników z innych miejscowości i regionów jeżdżących na deskorolkach, rolkach i rowerach bmx. Może być miejscem rozgrywania zawodów dla miłośników skateboardingu. Wartość inwestycji to ponad 5 milionów złotych.

Skateplaza ta będzie jednym z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.  Powierzchnia zabudowy to 3387,12 m2. Skateplaze zaprojektowano w technologii monolitycznej z betonu zbrojonego siatką z prętów stalowych.  Koszt inwestycji ok. 5 milionów złotych . Powierzchnia zabudowy to 3387,12 m2. Projektantem skateplazy jest Boniek Falicki członek lubelskiego stowarzyszenia sportów ekstremalnych Upside i projektantem skateparków. Zaprojektował ok. 30 takich obiektów, m.in. skateparki w Bielawie, Legnicy, Lubartowie, Lublinie, Lublińcu, Piasecznie, Pucku, Redzie, Rzgowie, Siedlcach, Stargardzie, Szczytnej, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu, Ambacht (Holandia).

 

Planowane urządzenia które pojawią się na tym obiekcie to:

 Bowl 130

Bowl 150

Hubba 60

Wembley gap

Macba

Cornerbank

Pyramid 80

SL bump

Hubba 45

Double set

Curb 30

Bump to rail

Stairs

Rail 50

Pier 7

Hubba 50

Kinked

SL funbox

Quarterpipe

Cornerquarter

Pyramid 60

Volcano

Pads

Cornercurb 35

Cornercurb 40

Sidecurb

Bold rail

Pole jam

Flatrail

Inwestycja ta to efekt rozmów prezydenta Piły z młodzieżą, miłośnikami, pasjonatami jazdy na rolkach, deskorolkach, BMX-ach, aby w mieście powstało miejsce, gdzie legalnie, w bezpieczny sposób młodzi ludzie będą mogli spędzać czas wolny.  Po wybudowaniu obiektu w planach jest organizacja imprez m.in. dzięki współpracy z kolegami z Leszna, którzy już od jakiegoś czasu maja taki obiekt w swoim mieście.

 

 

J K

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe