Remontowe wakacje w szkołach i placówkach oświatowych powiatu

  • 11.07.2016, 11:10 (aktualizacja 12.07.2016, 12:42)
  • J K
Remontowe wakacje w szkołach i placówkach oświatowych powiatu
We wszystkich szkołach i placówkach oświatowych Powiatu Pilskiego trwają wakacyjne remonty. Wartość wykonywanych prac to blisko 700 tys. złotych.

W każdej szkole i placówce Powiatu Pilskiego prowadzone są bieżące remonty pomieszczeń oraz przeglądy i konserwacja sprzętu. Największy zakres prac jest w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile gdzie wymieniany jest parkiet w sali gimnastycznej. Wartość tych robót to ponad 155 tys. złotych. W I Liceum Ogólnokształcącym w Pile odnowionych zostanie pięć klasopracowni – matematyczna, historyczna i trzy językowe. Dodatkowo remontowane są także szkolne korytarze. Wartość wykonywanych tu prac to ok. 60 tys. złotych. Duży zakres prac jest również w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile gdzie remontowana jest m.in. sala gimnastyczna i pokój nauczycielski. Wartość robót w tej placówce wynosi ponad 100 tys. złotych. Blisko 70 tys. złotych zostało przeznaczonych na remonty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, gdzie w czasie wakacji wyremontowana będzie szatnia uczniowska, wymieniona zostanie rozdzielnia elektryczna oraz naprawione ogrodzenie boiska sportowego. Nowym wizerunkiem przywita uczniów 1 września również Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile. Tutaj malowane i modernizowane są szkolne korytarze oraz prowadzony jest remont toalet i łazienek w internacie. Wartość tych robót to ponad 110 tys. złotych. Okres wakacyjny wykorzystany został także do odnowienia pomieszczeń w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Pile. Wartość remontów w tej placówce to blisko 50 tys. złotych i obejmują one malowanie sal mieszkalnych, korytarzy, łazienek i stołówki w budynku internatu.

Drobniejsze remonty oraz konserwacje i naprawy sprzętu prowadzone są także w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Wyrzysku, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile, Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy, Młodzieżowym Ośrodku  Wychowawczym w Łobżenicy, Powiatowym Centrum Edukacji w Pile, Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile i Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile.

Wszystkie remonty zakończone zostaną do końca sierpnia.

Agnieszka Matusiak

Rzecznik Prasowy

 

 

J K

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe