Piknik militarny z okazji Święta Wojska Polskiego i Dnia Lotnictwa

  • 25.08.2016, 19:02
  • J K
Piknik militarny z okazji Święta Wojska Polskiego i Dnia Lotnictwa
Prezydent Miasta Piły wraz z organizatorami Dowództwem Garnizonu majorem Mariuszem Krawulskim oraz Prezesem Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczpospolitej Oddział w Pile pułkownikiem Janem Ficermanem - serdecznie zapraszają wszystkich Pilan do wspólnego świętowania już w najbliższą niedzielę 28 sierpnia.

- Pomysł zorganizowania pikniku militarnego połączonego ze świętem lotnictwa zrodził się w ubiegłym roku w trakcie obchodów Święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia – mówi Piotr Głowski, prezydent Miasta Piły. Pomyśleliśmy  wówczas, iż warto byłoby prawdziwie świętować z tej okazji,  a także połączyć obchody tej uroczystości z innym wojskowym świętem obchodzonym w  sierpniu,  mianowicie Świętem Lotnictwa Polskiego – dodaje prezydent. W organizacji pikniku pomogli nam major Mariusz Krawulski oraz prezes Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczpospolitej Oddział w Pile Jan Ficerman, a także wiele innych organizacji: Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w Pile, Stowarzyszenie Miłośników Munduru w Pile, Stowarzyszenie Historyczno – Fortyfikacyjne Przedmoście Piła, Związek Harcerstwa Polskiego 7 Drużyna Harcerska im. Lotników Polskich.

Uroczystości rozpoczną  się o godzinie 12.00 pod Pomnikiem Lotników, następnie po sformowaniu kolumny marszowej nastąpi przemarsz pod Pomnik Zwycięstwa. Około godziny 12.45 rozpocznie się na Placu Zwycięstwa piknik militarny z szeregiem atrakcji począwszy od tradycyjnej wojskowej grochówki po wystawę sprzętu wojskowego (KTO rosomak, pojazdy typu QUAD, broń wojskowa), animacje dla dzieci, zwiedzanie schronu znajdującego na Placu Zwycięstwa.

Święto Lotnictwa Polskiego obchodzone jest w Polsce 28 sierpnia na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej z 1993 roku, podpisanej przez prezydenta Lecha Wałęsę. Jest to wspólne święto lotnictwa cywilnego, wojskowego oraz przemysłu lotniczego.

 

 

 

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe