Klub Karate SHOTO zaprasza na treningi

  • 01.09.2016, 16:28 (aktualizacja 01.09.2016, 17:00)
  • Redakcja Pilskatv
karate_shoto_2016.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Klub Karate Tradycyjnego "Shoto" w Pile powstał w dniu 24 maja 2007. Na czele KKT "Shoto" stanął Jarosław Skura 3 dan, licencjonowany instruktor Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT).

Klub Karate Tradycyjnego "Shoto" w Pile powstał w dniu 24 maja 2007. Na czele KKT "Shoto" stanął Jarosław Skura 3 dan, licencjonowany instruktor Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT). 
W zajęciach karate tradycyjnego dzieci mogą brać udział już od szóstego roku życia. W systemie tym, treningi dla dzieci, prowadzone są w zupełnie bezpieczny dla nich sposób. Sparingi - czyli (kumite) odbywają się w formie bezkontaktowej, w wyniku czego rodzice nie muszą martwić się o to, że ich pupile wrócą z zajęć z jakimikolwiek kontuzjami, bądź urazami. W karate oprócz kumite wyróżniamy jeszcze inne formy treningu, są nimi kihon - czyli podstawowe techniki lub ich kombinacje wykonywane w powietrze oraz kata - czyli wyimaginowane (wymyślone) formy walki z jednym lub kilkoma przeciwnikami. Trening kata rozwija w walce orientację przestrzenną oraz uczy myślenia strategicznego, które ma zastosowanie nie tylko w samoobronie, ale również w różnych sytuacjach życiowych. Trening karate oprócz w/w walorów może być dobrą formą rehabilitacji schorzeń wad postawy u dzieci oraz dorosłych, na co na seminarium karate tradycyjnego w Gdańsku, zwrócił szczególną uwagę prof. zw. dr med. hab. Tomasz Karski - (kierownik Kliniki i Katedry Ortopedii Dziecięcej i Rehabilitacji Akademii Medycznej w Lublinie), w czasie swojego wykładu dot. profilaktyki i leczenia wstępnych etapów skoliozy (bocznych wygięć kręgosłupa). 
W przyszłości KKT "SHOTO" ma zamiar organizować wyjazdowe obozy karate w okresach ferii i wakacji. ITKF - czyli Międzynarodowa Federacja Karate Tradycyjnego w swojej formule dopuszcza rywalizację sportową, KKT "SHOTO" zamierza aktywnie uczestniczyć w zawodach organizowanych przez PZKT, jak również organizować własne zawody. Reasumując celem Klubu jest rozwijanie działalności zarówno rekreacyjno-sportowej, jak i społeczno-wychowawczej, w związku z powyższym wszystkich serdecznie zapraszamy na treningi karate do KKT "SHOTO"!!!

Redakcja Pilskatv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Greg
Greg 02.09.2016, 16:22
Świetny spot i świetny sport dla każdego, od 6 do 106 lat... Brawo klub i jego Kadra...
Nie
Nie 01.09.2016, 18:44
Moja ocena spotu. Za dużo kata za dużo kichon, za mało kumite. Młodzi chcą nauczyć się walczyć, w *** mają japońska szkołę tradycji i kunsztu. Kluby muszą to pojąć wreszcie albo upadną a młodzież zacznie uczęszczać na bandytów typu mma czy inne izraelskie kravmagi.

Pozostałe