O dekomunizacji nazw ulic ciąg dalszy - komentarz posła PiS Marcina Porzucka

  • 08.09.2016, 16:31
  • Redakcja Pilskatv
09_porzucek_m_konf.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ustawa o dekomunizacji nazw ulic wzbudza a wiele kontrowersji. Konsultacją społecznym zaplanowanym podlegać będzie 12 wytypowanych przez władze miasta ulic. Sprawę komentuje poseł PiS Marcin Porzucek

.

 

Redakcja Pilskatv

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jawa
jawa 09.09.2016, 16:17
Ja z innej beczki. To, że większość internautów ma problemy z językiem ojczystym, to smutne, ale jakoś można to wyjaśnić. Jeżeli ktoś uważa się za dziennikarza i pisząc zawodowo teksty popełnia podstawowe błędy, to tego już w żaden sposób obronić się nie da. Szanowny (szanowna?) redaktorze proszę sprawdzić (może być w Wikipedii) co to jest deklinacja i jaka końcówka występuje w celowniku przy odmianie rzeczownika w liczbie mnogiej? Czy coś będzie podlegać konsultacjĄ czy może konsultacjOM ? Ten problem ma ok 80% piszących w internecie, co nie dziwi znając poziom nauczania w większości szkół i gimnazjów. Jednak w przypadku osób zawodowa parających się słowem pisanym to jest naprawdę żenujące. Wstyd.
Roman Kołodziej
Roman Kołodziej 08.09.2016, 16:47
28 maja 2016 r. obchodziliśmy 145 rocznicę obalenia przez Naród Francuski, totalitarnego ustroju budowanego przez KOMUNĘ PARYSKĄ. Jak długo jeszcze, w celu propagowania i upamiętnienia jej " zasług ", istnieć będzie w przestrzeni publicznej miasta Piły nazewnictwo ul. KOMUNY PARYSKIEJ ?!

Uważam, że należy ZMIENIĆ nazwę tej ulicy - która upamiętnia system totalitarny - np. na nazwę. ul. OFIAR KOMUNY PARYSKIEJ.

Dlaczego KTOŚ w Pile - na tablicy informacyjnej w/w ulicy - ukrywa jej pełną nazwę, poprzez skrót " KOM."? Czy wynika to z obawy, że pełna nazwa może INSPIROWAĆ do zachowań WYWROTOWYCH ? Podobnych do tych określonych celów, które były realizowane przez KOMUNE PARYSKĄ m.in. jak te niżej wymienione - cytat :

1. "KOMITET CENTRALNY ogłosił, iż Paryż będzie oddzielnym miastem, na wzór średniowiecznych komun miejskich.".... "Docelowo Komuna planowała przejęcie władzy nad całą Francją i zmianę ustroju kraju."

2. "Na jej czele stała RADA KOMUNY PARYSKIEJ, która stanowiła najwyższą władzę w mieście. Nie miała być ona parlamentem, lecz sprawowała jednocześnie władzę prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, odrzucając tym samym zasadę trójpodziału władzy."

3. "Niemal od razu, bo dekretem z 2 kwietnia, KOMUNA dokonała rozdziału Kościoła i państwa, zrywając konkordat podpisany w 1802 roku. Skonfiskowano majątki kościelne, które zostały znacjonalizowane. Ponadto Gwardia masowo aresztowała zakonników (w kwietniu i maju pozbawiono wolności ok. 200 księży)."

4. "Komunardzi - tylko 24 maja 1871 roku - zamordowali zakładników Komuny, m.in. Veysseta (oskarżonego o próbę skorumpowania Jarosława Dąbrowskiego, polskiego dowódcy wojsk Komuny), kapitana Beauforta, a także arcybiskupa Paryża Darboya, proboszcza kościoła La Madeleine księdza Deguerry’ego oraz przewodniczącego Trybunału Kasacyjnego Bonjeana. Nie można dokładnie określić, ilu zakładników zginęło, szacunki wskazują, że około stu."

5."Puste mieszkania po „ZDRAJCACH”, którzy opuścili Paryż, bezpłatnie przekazywano bezdomnym robotnikom, a porzucone fabryki i warsztaty zrzeszeniom robotniczym."

6."Wprowadzono również ograniczenia dotyczące wysokości uposażenia pracowników administracji : WYNAGRODZENIE NIE MOGŁO BYĆ WYŻSZE NIŻ PENSJA WYKWALIFIKOWANEGO ROBOTNIKA."
Źródło : http://histmag.org/Krwawy-rok-…


Pozostałe