Kolejne firmy zatrudnią niepełnosprawnych

  • 19.09.2016, 21:27
  • J K
Kolejne firmy zatrudnią niepełnosprawnych
Starosta pilski Eligiusz Komarowski podpisał umowy z kolejnymi, trzema firmami, na zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej.

- Na koniec sierpnia br. w naszym Urzędzie Pracy zarejestrowane były 522 osoby niepełnosprawne, co stanowiło 13,1% ogółu zarejestrowanych - mówi starosta Eligiusz Komarowski. - Cieszę się bardzo, że dzięki środkom, które rozdysponowujemy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, kolejne osoby niepełnosprawne znajdą zatrudnienie, i liczba ta może się zmniejszać. Tylko do połowy września, zawarliśmy z pracodawcami umowy umożliwiające zatrudnienie 8 zarejestrowanych niepełnosprawnych.

Umowy na zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej zostały podpisane w ostatnim czasie z firmami: „Mago” Sp. zo.o. w Pile ,”Wokavit Dystrybucja” w Kaczorach oraz „CreOwnia” w Pile. Są to firmy z różnym stażem, ale ciągle prężnie się rozwijające.

Firma „Mago” działa na rynku od 1998 roku. Jej właścicielami są Ewa Mazurkiewicz i Irena Ozgowicz. Działa w branży motoryzacyjnej, ubezpieczeniowej oraz finansowej. Firma zamierza zatrudnić osobę niepełnosprawną w charakterze serwisanta.

„Wokavit Dystrybucja” Ewa Woźniak działa od 2006 roku i zajmuje się sprzedażą hurtową napojów alkoholowych. Dzisiaj to jeden z największych dystrybutorów napojów alkoholowych w regionie. Firma, przy wsparciu środków z PFRON zamierza zatrudnić kierowcę.

„CreOwnia” w Pile to najmłodsza firma, która otrzyma zwrot kosztów utworzenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej. Jej właścicielka, Aleksandra Szeremet-Wilczyńska, zamierza zatrudnić krawcową. Firma zajmuje się projektowaniem i szyciem unikalnych i oryginalnych ubrań dla dzieci i kobiet.

 

Agnieszka Matusiak

Zastępca Dyrektora Wydziału

Promocji, Kultury i Współpracy Samorządowej


 

J K

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe