Bransoletki z kamieniami – z markazytami, cyrkoniami czy diamentami? Które wybrać?

  • 03.08.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Bransoletki z kamieniami – z markazytami, cyrkoniami czy diamentami? Które…
W dzisiejszych czasach wybór biżuterii jest ogromny, dzięki czemu każdy może znaleźć wariant dla siebie. Bransoletki uwielbiane są przez kobiety w różnym wieku. To piękna ozdoba dłoni, która jednocześnie nie odbiera komfortu oraz swobody. Przed wyborem odpowiedniego produktu należy zastanowić się, jaki kamień będzie najlepszą opcją.

Bransoletki z kamieni szlachetnych – do czego pasują?


 

Bransoletkę z kamieniami szlachetnymi można wpleść niemal do każdej stylizacji. Znakomicie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że model zdobiony dużymi kamieniami wymaga ostrożności w doborze pozostałych akcesoriów m.in. zegarka, łańcuszka, czy też kolczyków. Łatwo tutaj przesadzić i uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli zdecydowaliśmy się na bogato zdobioną bransoletkę z kamieni szlachetnych , to pozostałe elementy powinny być utrzymane w stylu minimalistycznym. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna - czasami nie warto się ograniczać, gdyż najważniejsze są osobiste upodobania.

Bransoletki z markazytami – jak wyglądają?


 

Markazyty to minerały, które po oszlifowaniu przypominają diamenty. Są one niezwykle efektowne, a więc nie można przejść obok nich obojętnie. W rzeczywistości jest to piryt, który posiada znakomite właściwości użytkowe. Przede wszystkim wyróżnia się on optymalną trwałością oraz odpornością na zarysowania. Zmniejsza to ryzyko pojawienia się przedwczesnych śladów użytkowania. Trzeba zaznaczyć, że markazyty najczęściej występują w towarzystwie innych kamieni. Są one relatywnie tanie, jednak cena wyrobu biżuteryjnego zależy od wielu różnych czynników. Zobacz jak wyglądają na stronie https://esclusiva.pl/bransoletki Niezwykle istotne jest to, aby nie dopuścić do kontaktu pirytu z wodą. Ciecz może doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia.

 

Bransoletki_z_kamieniami

Bransoletki z cyrkoniami do wszystkiego


 

Bransoletka z cyrkoniami wydaje się być najlepszą opcją na co dzień. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na korzystną cenę zakupu. W przypadku pojawienia się śladów użytkowania można bez żalu wymienić posiadany produkt na nowszy model. Syntetyczne kamienie szlachetne także mogą prezentować się atrakcyjnie. Nieprawdą jest, że sprawiają one wrażenie tandetnych. Na pierwszy rzut oka osoby niedoświadczone mogą mieć problem z rozpoznaniem, czy jest to kamień sztuczny, czy naturalny. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób został wydany. Nietuzinkową bransoletkę z cyrkoniami można śmiało założyć zarówno do pracy, jak i na weselę, czy też bankiet.

Bransoletki z diamentami do wieczorowych sukni


 

Nie od dziś wiadomo, że kobiety kochają diamenty. Kojarzą się one z luksusem, pięknem, poczuciem stylu. Warto wiedzieć, że diamenty to nie tylko zjawiskowy wygląd. Posiadają one szereg zalet, które skłaniają do inwestycji. Nie można zarysować ich żadnymi innymi przedmiotami, a więc przez lata pozostają w nienaruszonym stanie. Podwyższona trwałość przekłada się na cenę. Bransoletki z kamieni szlachetnych z diamentami są drogie. Jednak może stać się rodzinną pamiątką, która będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Fantastycznie pasuje do wieczorowych sukni, a więc sprawdzi się podczas niejednej ważnej uroczystości.

 

Źródło fot: Pixabay.com

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: