Oferty pracy po AWF

  • 08.09.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Oferty pracy po AWF
Akademia Wychowania Fizycznego to najlepsza uczelnia dla osób pozostających w ciągłym ruchu i wiążącym z nim swoją pracę zawodową. Jakie oferty pracy czekają na Ciebie?

Nauczyciel wychowania fizycznego

Najczęściej nasuwa się odpowiedź: nauczyciel wychowania fizycznego i wiele osób wybiera właśnie taką drogę, pracując w szkołach podstawowych i średnich. Można wybrać taki zawód, trzeba jednak pamiętać, że praca ta wymaga również ponadprzeciętnych umiejętności pedagogicznych i pokładów cierpliwości.

Trener

Spora grupa osób po AWF dodatkowo szkoli się w danej dziedzinie sportu, stara się o dodatkowe kwalifikacje, by zostać trenerem dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów w konkretnej dyscyplinie sportu lub po prostu prowadzić zajęcia w klubach fitness. Oferty pracy są różne – w zależności od miejsca zamieszkania i liczby klubów sportowych. Część osób zostaje trenerami personalnymi, przygotowującymi indywidualne plany dla zainteresowanych solidnymi ćwiczeniami. Niektóre uczelnie prowadzają kierunek Taniec, których absolwenci mogą zatrudnić się np. w teatrze lub szkołach prowadzących zajęcia z tańca.

Fizjoterapeuta

Na wielu akademiach wychowania fizycznego jest wydział fizjoterapii, którego studenci kształcą się na kierunku rehabilitacji osób z problemami narządu ruchu, osób starszych, dzieci itp. Z pewnością to dobry krok dla osób lubiących łączyć medycynę z aktywnościami sportowymi. A zgodnie z Pracuj.pl pracować można w gabinetach fizjoterapeutycznych, zostać masażystą w klubie sportowym, szpitalu, ośrodkach rehabilitacyjnych czy otworzyć własną działalność.

Dietetyk

Niektóre AWF mają również kierunek dietetyka. Trzeba przyznać, że dziedzina ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dietetyk może prowadzić własny gabinet, współpracować z placówkami zdrowego odżywiania, szpitalami, sportowcami lub wszędzie tam, gdzie potrzebne są porady związane z żywieniem.

AWF to dobry kierunek, gwarantujący połączenie studiów z dobrą zabawą i nieustannym ruchem – również w pracy zawodowej.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: