Korzyści z korzystania z zmiękczacza do wody

  • 02.11.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Korzyści z korzystania z zmiękczacza do wody

Zmiękczacze wody dają nam wiele cennych korzyści, które znacząco wpływają na nasz codzienny sposób funkcjonowania. Korzyści płynące z miękkiej wody to przede wszystkim: lepszy smak, zapach i wygląd gotowanych potraw i napojów, brak kamienia na urządzeniach, ochrona instalacji przed osadem, dłuższa żywotność sprzętów AGD wykorzystujących wodę, lśniące włosy i zdrowa skóra oraz mniej zużytych detergentów do czyszczenia. Zmiękczacz wody to prosty i bezpieczny sposób na miękką wodę.

Ecowater Comfort 500

Zmiękczacz do wody Ecowater Comfort 500 to urządzenie, które sprawdzi się tam, gdzie zużycie wody jest bardzo duże. Wszystko za sprawą doskonałych parametrów. Maksymalne natężenie przepływu wody kształtuje się na poziomie 36 litrów na minutę, ciśnienie robocze wynosi 1,4-8,6 bar, a objętość złoża to 24,9 l. Urządzenie Ecowater Comfort jest praktycznie bezobsługowe. Ze względu na dużą pojemność zbiornika na sól (90 kg) i małe wykorzystanie soli na regenerację (1,2-3,8 kg) nie musimy martwić się o częste jej uzupełnianie. Ecowater Comfort 500 to skuteczne, przemyślane rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz miękką wodę i tym samym pozbędziesz się kamienia w swoim domu. Twarda woda znacząco pogarsza smak gotowanych potraw, wydajność urządzeń czy stan włosów i skóry. Do zmiękczania wody jest wykorzystywane złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej oraz sól regeneracyjna.

Wpływ wody twardej na codzienne życie

W wielu miastach występuje problem twardej wody, która znacząco wpływa na wiele aspektów życia codziennego. Po pierwsze, zawarte w niej sole wapnia i magnezu powodują kamień na różnego rodzaju urządzeniach. Twarda woda znacząco wpływa także na gorszy smak gotowanych potraw i przyrządzanych napojów. Nierozpuszczalne sole zmuszają do używania większej ilości silnych środków czyszczących. Jakość wody wpływa także na kondycję włosów i skóry. Miękka woda to: brak kamienia, smaczniejsze potrawy i napoje, mniej zużytych środków czystości oraz błyszczące włosy i nawilżona skóra.

Proces zmiękczania wody

Do zmiękczania wody potrzebne jest złoże filtracyjne w postaci żywicy jonowymiennej oraz zbiornik z solą regeneracyjną. Istotą zmiękczenia wody jest pozbycie się z niej wapnia i magnezu i zastąpienie tych składników jonami sodu. Do wymiany jonowej dochodzi podczas przepływu wody przez złoże filtracyjne. Woda wzbogacona o sód jest bezpieczna do spożycia.

Bezobsługowe urządzenie

Zmiękczacz do wody Ecowater Comfort 500 jest praktycznie samoobsługowy. Niewielką ilość czasu musimy mu poświęcić podczas montażu. Gdy zamontujemy już urządzenie, na wyświetlaczu należy zaprogramować kilka parametrów, takich jak czas rozpoczęcia regeneracji czy aktualna godzina. Potem praca zmiękczacza jest praktycznie bezobsługowa. Należy jedynie pamiętać o okresowym uzupełnianiu pojemnika z solą regeneracyjną oraz przeprowadzeniu serwisu.

Łatwy montaż

Ecowater Comfort 500 mimo, że jest urządzeniem praktycznie bezobsługowym, należy pamiętać, że musimy mieć do niego łatwy dostęp, aby uzupełniać niedobory soli i go serwisować. Sam montaż jest łatwy i nie wymaga od nas zaawansowanej, specjalistycznej wiedzy. Wystarczy podstawowa wiedza hydrauliczna. Do montażu przydadzą się węże podłączeniowe, syfon oraz filtr wstępny.

Podsumowanie - Zmiękczacz do wody Ecowater Comfort 500

Ecowater Comfort 500 to bardzo wydajny zmiękczacz do wody, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Komfort użytkowania zawdzięczamy między innymi ciągłemu produkowaniu miękkiej wody i regeneracji złoża w nocy. Urządzenie stale monituruje zużycie wody i automatycznie oblicza optymalna ilość wody i soli do regeneracji, proporcjonalnie do zużytego złoża.

 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAir.pl

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: