Wynajem samochodu – czy leasing?

  • 06.11.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wynajem samochodu – czy leasing?

Atrakcyjną ofertą jest wynajem samochodu. Wypożyczalnie samochodów dostępne są obecnie już nie tylko w miastach wojewódzkich, czy w portach lotniczych, ale również w mniejszych miejscowościach. Wynajem proponowany jest w wielu wariantach, przede wszystkim na krótki termin, nawet na godziny w przypadku pojazdów specjalnych, jak i terminy wieloletnie. Oferta przygotowywana jest dla klientów indywidualnych, jak również z myślą o firmach i biznesie.

 

Wynajem na specjalne okazje

Najczęściej pożyczamy samochód do ślubu, jednak nie tylko. Z różnych okazji pożyczamy samochody nietypowe, wyjątkowe jak limuzyny, auta zabytkowe, sportowe, kabriolety itp. Zwykle służą do sesji zdjęciowych, na pojedynczą, jednorazową przejażdżkę. Ten typ pojazdów i wynajmu kosztuje najwięcej. O wiele taniej można pożyczyć auto kompaktowe, miejskie, typowy samochód osobowy. Koszty wynajmu takiego auta to często mniej niż sto złotych na dobę. Prócz wynajmu na specjalne okazje mamy możliwość pożyczenia auta na weekend, kilka dni, tydzień, wakacje itp. Ten rodzaj usługi wynajmu jest najpopularniejszy. Sprawdza się również jako samochód zastępczy w razie wypadku, awarii itd.

 

Wynajem długoterminowy

Osobną kategorią wynajmu samochodów jest wynajem długoterminowy, dedykowany przede wszystkim do firm, jako ciekawa alternatywa dla leasingu floty. W przypadku wynajmów długoterminowych stawki nie są liczone w dobach a w miesiącach i są niższe niżeli wynajmując samochód na kilka dni. To świetne rozwiązanie tymczasowe, gdy firma okresowo realizuje projekty poza siedzibą lub tez dorywczo. Samochody z wypożyczalni mogą posłużyć jako samochody służbowe dla handlowców, kierowników projektu jak i pracowników fizycznych w formie dojazdu do pracy. Wynajmy długoterminowe to także świetna propozycja dla wschodzących firm, które próbują swych sił w przewozach, działalności transportowej. W końcu to także rewelacyjne rozwiązanie na okres wzmożonego ruchu w firmach kurierskich, transportowych, czy w nagłym rozwoju firmy.

Auto na urlop

Wakacje to czas odpoczynku i spełnienia marzeń. Dla wielu osób marzeniem są wakacje w trasie, przejażdżka kamperem czy busem, vanem, terenówką. Można to zrealizować bez trudu decydując się na wypożyczenie samochodu. Dzięki wypożyczalniom samochodów możemy wypożyczyć samochód w miejscu docelowym przeznaczonym na wakacje jak i na cały urlop, odbyć podróż samochodem z wypożyczalni. Koszty wynajmu auta są bardzo atrakcyjne w porównaniu z podróżami środkami transportu publicznego, zwłaszcza kiedy podróżujemy całą rodzina kilkuosobową.

Większą grupą

Poza samochodami osobowymi z pięcioma miejscami w wypożyczalniach znajdziemy takie większe samochody z siedmioma miejscami, dziewięcioma i więcej. Szereg busików oferowanych w wypożyczalniach nie wymaga posiadania prawa jazdy C. To świetna oferta dla grup przyjaciół, niewielkich firm, czy większej rodziny. Dzięki wypożyczeniu samochodu z większą ilością miejsc można wybrać się w  podróż jednym samochodem z jednym kierowcą większa grupą. Koszty oszczędności na paliwie, opłatach autostradowych i parkingowych mogą pokryć koszty wynajmu samochodu.

Grupa Tipmedia
Zobacz także
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: