Niezastąpiona pomoc z zdalnej nauce języka polskiego – dyktanda.pl

  • 10.02.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Niezastąpiona pomoc z zdalnej nauce języka polskiego – dyktanda.pl
Zdalna edukacja czy edukacja na odległość – bez względu na to jakiej nazwy użyjemy, w ostatnich miesiącach zmierzyło się z nią prawie całe społeczeństwo.

I choć jeszcze niedawno nikt nie potrafił sobie nawet wyobrazić, iż codzienna, kilkugodzinna nauka przy użyciu takich przekaźników, jak tablety czy laptopy jest w ogóle możliwa, teraz nikogo to już nie dziwi. Zaczynamy doceniać pomoc wszelkiego rodzaju platform edukacyjnych, które pomagają uczniom zrozumieć treść omawianych tematów. Niezastąpioną wśród nich wydaje się być, niezmiernie pomocna podczas nauki języka polskiego strona https://dyktanda.pl/. Co na niej znajdziemy i w jakie korzyści może przynieść swoim użytkownikom?
Dyktanda.pl to obecnie największa w Polsce platforma wspomagająca naukę ortografii. Warto zauważyć, iż nie pojawiła się ona nagle, zupełnie znikąd w momencie, kiedy większość szkół w kraju, w związku z pandemią, przeszło na zdalne nauczanie. Trwała na rynku od wielu lat, wspomagając nauczycieli wykorzystujących nowoczesne technologie podczas swoich lekcji stacjonarnych. Zgromadzone na niej materiały są więc wynikiem wieloletniej współpracy specjalistów językoznawców oraz użytkowników portalu. Nic więc dziwnego, że przez lata funkcjonowania administratorom udało się zgromadzić na stronie największą możliwą bazę dyktand polskich w jednym miejscu.

Największa platforma z dyktandami w sektorze EduTech
Sektor EduTech od wielu lat nieśmiało wkracza do codziennej edukacji szkolnej. Nauczyciele z roku na rok coraz chętniej wykorzystywali wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne, aby zachęcić swoich uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy. Spotykali na swej drodze rozmaite, większe lub mniejsze, problemy: brak dostępu do internetu, brak odpowiedniego sprzętu i wreszcie brak odpowiedniego wsparcia stron internetowych. Obecna sytuacja zmieniła jednak wszystko. Dziś niemalże każdy uczeń w Polsce dysponuje odpowiednim zapleczem sprzętowym i bez trudu może korzystać z dobrodziejstw zdalnej edukacji.
Dyktanda.pl to natomiast doskonały przykład szybko rozwijającej się platformy z sektora EduTech. Nauka poprzez zabawę jest przecież właśnie tą metodą, do której metodycy nauki języka polskiego, ale i wszelkich innych przedmiotów nawołują od lat. Sprawmy, aby dzieci nie czuły, że się uczą, aby myślały, że to tylko beztroska zabawa, a wiedza przyjdzie sama. Na takiej właśnie zasadzie działa strona dyktanda.pl należąca do EDU Games S.A. - https://edu-games.pl/

Korzyści płynące z zabawy na dyktanda.pl
Serwis dyktanda.pl dysponuje niewątpliwi największą bazą dyktand w Polsce. Są to jednocześnie materiały o różnych poziomach trudności podzielone w sposób ułatwiający użytkownikom odnalezienie interesującego ich zakresu tematycznego. Odnajdą oni tutaj więc zarówno materiały dla najmłodszych – dyktanda dla klas 1-4 szkoły podstawowej oraz dla uczniów starszych aż do 8 klasy. Są tam też dyktanda wymagające obszernej wiedzy gramatycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych i dla dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Poza dostosowanymi do różnych poziomów trudności materiałami serwis dyktanda.pl dysponuje także obszernym zapleczem teoretycznym, dzięki któremu użytkownicy mogą poznać dokładnie zasady pisowni danych wyrazów oraz funkcjonujące w języku polskim wyjątki. Niemniej jednak użytkownicy ćwicząc i wypełniając zadania w sposób całkowicie spontaniczny utrwalają wiedzę z zakresu ortografii.
Dyktanda.pl wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników umożliwiło dodawanie do serwisu własnych treści. Nauczyciele dysponujący własnymi, opracowanymi wcześniej dyktandami, mogą je za pomocą serwisu udostępnić uczniom, aby Ci podczas zdalnej nauki mogli je wykonać, np. w ramach sprawdzianu.

Konkursy ogólnopolskie
Chęć samokształcenia to jedno, ale potrzeba rywalizacji oraz poczucia sukcesu to drugie. Dlatego serwis dyktanda.pl nie poprzestał na udostępnianiu dyktand do samodzielnej pracy. Na portalu regularnie pojawiają się ogólnopolskie konkursy stanowiące nie tylko motywator do poszerzania swojej wiedzy, ale i dające możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: