Szafa pancerna na broń - kilka istotnych wzmianek o złodziejach broni

  • 21.04.2021, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Szafa pancerna na broń - kilka istotnych wzmianek o złodziejach broni
Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że szafa pancerna na broń nie stanowi wyzwania dla oczytanego złodzieja, ale takim złodziejom nie zawsze idzie gładko. Mowa tu dokładnie o tym, że właściciel zabytkowego pistoletu z ciekawą historią to nie byle kto, taka osoba dorobiła się i co równie istotne wie doskonale jak chronić własne dobra przed kradzieżą. Z tej przyczyny wtargnięcie do domu takiej osoby bez rozpoznania to spory błąd, bo w takim domu znajdują się sprytne systemy alarmowe, a same skrytki są doskonale zakamuflowane. Na ich znalezienie trzeba czasu, bo mogą znajdować się w lokalizacjach nie oczywistych, a problem tkwi w tym, że czasu tego zazwyczaj nie ma. Dlatego też złodziej najczęściej bazuje na informacjach z pewnego źródła, na informacjach od jednej z zaufanych osób.

Czym się kieruje taki oczytany złodziej?

Sama szafa pancerna na broń to nie wyzwanie dla złodzieja zabytkowej i wartościowej broni palnej. Mowa tu dokładnie o tym, że tego typu specjalista zna dziesiątki modeli sejfów i metody na ich szybkie otworzenie. Problem stanowi znalezienie tych skrytek, choćby ze względu na to, że oczytany właściciel pistoletu mógł dobrze zakamuflować te skrytki, a złodziejom zazwyczaj zależy na tym, by szybko wejść zabrać broń wraz z jej dokumentami i wyjść, czyli zrobić to tak, by nikt nie zorientował się że kradzież miała miejsce. Oczytany złodziej czasami nawet kupuje dobrze wykonaną replikę danego zabytkowego pistoletu, po to by sam właściciel zabytkowej broni palnej szybko nie zorientował się w tym, że ją podmieniono. Jednym słowem takie przygotowania do samej kradzieży czasami trwają kilka tygodni lub niemal trzy miesiące i jeśli nagle właściciel zabytkowego pistoletu coś zmieni, to sprytny złodziej zapewne zrezygnuje z kradzieży, bo sprytnemu złodziejowi najbardziej zależy na tym, by nie zostać schwytanym. Cel ten jest najistotniejszym i dlatego też nie można popełnić błędu w tym drobiazgowym planowaniu, bo to skutkuje pojmaniem.

Czy czasami lepiej odstąpić od kradzieży broni palnej?

Sprytnego złodzieja broni palnej nie powstrzyma drogi model szafy pancernej na broń, ale nagła wymiana systemu alarmowego już tak. Wymiana tego rodzaju przesunie zapewne termin samego rabunku lub totalnie zniechęci danego złodzieja. Dlatego oczytany właściciel drogiego pistoletu wtedy gdy słyszy o tym, że jego siostra lub brat swobodnie mówią o jego pistolecie i o tym, jak jest zabezpieczony. Zaczyna zmieniać te zabezpieczenia, czyli wymienia system alarmowy, a samą skrytkę przekłada w inne i równie dobrze zakamuflowane miejsce w domu. W tym całym zabezpieczaniu liczy się też i to, by osoby swobodnie rozmawiające o danym wartościowym przedmiocie nie mieli pojęcia o modyfikacji zabezpieczeń. Ze względu na tego typu zmiany złodziej zapewne zrezygnuje z kradzieży lub powstrzyma się w trakcie trwania rabunku. Rzecz jasna nie w każdym przypadku sprawy mogą się potoczyć pomyślnie dla właściciela, ale jedno z ważniejszych zabezpieczeń wartościowego przedmiotu polega na samej dyskrecji, bo sprytny złodziej bazuje wyłącznie na pewnych informacjach.

Sprawdź sejf Polaszek w rewelacyjnej cenie.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: