Olej gorczycowy – bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych

  • 23.04.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Olej gorczycowy – bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych
Coraz więcej osób zaczyna eksperymentować w kuchni i włączać do jadłospisu nowe produkty. Klasyczny olej słonecznikowy nie jest już jedynym olejem znajdującym się w polskich domach. Dołączył do niego między innymi olej lniany, makowy czy gorczycowy. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z tych dobrodziejstw natury na co dzień!

Dlaczego warto regularnie spożywać oleje nierafinowane?

Oleje nierafinowane to surowce, które posiadają mnóstwo wartości odżywczych. Nie tylko świetnie wpływają na organizm, ale również doskonale smakują. Jeśli nie są poddawane procesowi rafinacji czy filtracji, zachowują wszystkie swoje właściwości. Właśnie dlatego warto wybierać wyłącznie produkty, które producent pozostawił w niezmienionej formie. Dopiero wtedy oleje będą miały szansę uraczyć nas bogactwem witamin i minerałów, które zawierają. Wiele z nich ma w składzie cenne kwasy omega-3, omega-6 i omega-9. To właśnie one odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Ponadto oleje obniżają poziom złego cholesterolu oraz nierzadko wspomagają metabolizm. Niektóre z nich zapobiegają rozwojowi chorób nowotworowych czy miażdżycy, co potwierdza ich prozdrowotne działanie. Tylko który właściwie olej wybrać? Świetnym pomysłem może okazać się olej gorczycowy, który na naszym rodzimym rynku jeszcze nie jest tak dobrze znany.

Olej gorczycowy – właściwości

Olej gorczycowy to produkt o wielu właściwościach. Biorąc pod uwagę ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, produkt ten znajduje się w czołówce najbardziej treściowych surowców. Składa się bowiem z nich w ponad 90%, co czyni go naprawdę wartościowym. Wiele osób stosuje go nie tylko po to, by poprawić swoje zdrowie, ale również odżywić skórę lub włosy. Aby jednak olej gorczycowy przynosił takie rezultaty, musi pochodzić ze sprawdzonego źródła, takiego jak to https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-gorczycowy-tloczony-na-zimno/. Najlepiej kupować tylko od producentów rolnych, którzy dbają o produkt już od zasiewu. Olej gorczycowy pozyskany w prawidłowy sposób, może zaskoczyć swoim działaniem. Wystarczy dać mu szansę, by przekonać się o dobrodziejstwach, jakie przygotowała dla nas matka natura.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: