Jakimi wydarzeniami żyje Poznań?

  • 30.04.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jakimi wydarzeniami żyje Poznań?
Poznań – stolica Wielkopolski, miasto uwielbiane przez studentów i turystów, ciekawskich nie tylko koziołków na poznańskim rynku, ale i potwierdzenia czy Poznań to naprawdę „miasto doznań”. Z wydarzeń zaplanowanych na najbliższy czas wynika, że jak najbardziej! Spójrz co będzie działo się w Poznaniu i daj się zainspirować.

Meek, Oh Why?

Poszukujesz imprezy w Poznaniu, która naprawdę Cię poruszy? Oto jedno z takich wydarzeń. Już 9 maja w Plenerze Promienista zlokalizowanym przy ulicy Promienistej 27a w Poznaniu odbędzie się koncert Meek, Oh Why. Artysta pojawi się w Poznaniu w ramach trasy koncertowej promującej trzeci album „Zachód”. To krążek, który prezentuje odmienne brzmienia niż znane wcześniej fanom muzyka. „Zachód” zawiera brzmienia futurystyczne, prezentujące lekkość wokalną oraz tajemniczą warstwę tekstową. Całość to mieszanka hipnotyzująca, którą umiejscowić można między popem alternatywnym a hip-hopem.

Meek, Oh Why? To tak naprawdę Mikołaj Kubicki, polski raper oraz trębacz, który ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Ma na swoim koncie współpracę z artystami takimi jak Seweryn Krajewski, Voo Voo, Dagadana, Andrzej Piaseczny czy Pawbeats. Więcej na temat tego i innych koncertów w Poznaniu znajdziesz na stronie: https://rytmy.pl/wydarzenia/poznan/.

Janus Rasmussen w Tamie

Kilka dni później w poznańskiej Tamie mieszczącej się przy ulicy Niezłomnych odbędzie się kolejne wyjątkowe wydarzenie – koncert Janusa Rasmussena. Artysta odwiedzi Poznań już 14 maja.

Janus Rasmussen swoją karierę rozpoczynał w zespole Bloodgrup, ale popularność zdobył dzięki współpracy z Ólafurem Arnaldsem. Artysta pochodzi z Wysp Owczych i dopiero w ostatnich latach postanowił zamiast działalności zespołowej podjąć się tej solo. Efektem jego pracy jest płyta Vin, która prezentuje poszukiwania artystyczne wokalisty nieujęte w żadnych konkretnych ramach. Artysta unika zaszufladkowania – chce zaskakiwać, mieszać gatunki i przede wszystkim pozostać autentyczny. Już wkrótce będzie można przekonać się na żywo o tym, czy mu się to udało.

Utalentowany Ralph w Poznaniu

Interesuje Cię Poznań i jego wydarzenia? Oto jedno z tych, które warto mieć na uwadze. 13 czerwca na Skwerze Play zlokalizowanym przy ulicy Bułgarskiej 17 pojawi się muzyk wyjątkowy. Mowa o Ralphie Kamińskim – wyjątkowej postaci ze świata muzyki, który od chwili debiutu wciąż jest na ustach fanów oraz krytyków. Teraz przyszedł czas na to, by swoimi kosmicznymi energiami zarazić kolejne osoby.

Piosenki Ralpha Kamińskiego to doskonały obraz wrażliwości tego artysty. Ralph w swoich utworach prezentuje mieszankę siły, mocnego wokalu z wrodzoną delikatnością. Nie bez powodu od chwili debiutu zawładnął alternatywną sceną muzyczną, co zaowocowało otrzymaniem przez niego Grand Prix oraz Nagrody Publiczności w trakcie 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także wyjątkowej nagrody artystycznej im. Grzegorza Ciechowskiego i dwóch nominacji do nagrody Fryderyk.

Jego płyta „Młodość” miała premierę pod koniec roku 2019 i została doskonale przyjęta przez publiczność. Krążek stanowi nostalgiczny zwrot do lat 80 i niepowtarzalne brzmienia, których nie sposób podrobić. Tego trzeba posłuchać na żywo.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: