Jakie będą najlepsze farby do włosów Khadi?

  • 09.04.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie będą najlepsze farby do włosów Khadi?
Henna Khadi, to opalane oraz rozdrobnione liście rośliny Lawsonii Inermis - naturalnego pigmentu oraz stanowi bazę większości farb hennowych. Przyjęło się, iż kompozycje tego rodzaju określane są henną pomimo, że prócz nadmienionego zioła mają także odmienne elementy czy nieraz nie mają jej zupełnie (np. henna czarna - indygo: Indigofera tinctoria, henna bezbarwna senna. To oczywiście m.in. od proporcji konkretnego elementu zależy otrzymany ostateczny odcień włosów.

Naturalna henna na włosy

Ciężko przedstawić sobie pielęgnację włosów bez malowania ich. To ostatnie wpierw upiększa własną głowę, natomiast właśnie następnie pielęgnuje. Tak w każdym razie utrzymują się syntetyczne farby, jakie wykorzystuje większość spośród nas. Ci, jakim zależy na równoczesnym zdobieniu oraz pielęgnowaniu głowy, mają opcję, jaką są naturalne farby do włosów. Farby takie, to pomiędzy innymi henna na włosy. Malowanie włosów, to trend uprawiany poprzez ludzi od tysięcy lat. Na powierzchni wieków nie korzystano z prostych oraz szybkich w użytkowaniu syntetycznych farb.

Jak funkcjonuje henna na włosy?

Własną efektywność, natomiast tymże samym popularność, naturalne farby do włosów Khadi zyskują dzięki wyjątkowym cechom. Kosmetyk oblepia włos, dzięki czemu wydaje się on wzrokowo grubszy. Także też efektywnie odżywia jego budowę, natomiast też nabłyszcza włosy. Należałoby pamiętać, iż po hennie niejednokrotnie występuje delikatne przesuszenie włosów. To oczywiście bezbarwna farba na włosy Khadi umożliwia na utrzymanie właściwego wyglądu, natomiast też poprawienie oraz odżywienie włosów. Dzięki temu włosy są dobrze nawilżone, natomiast po samym malowaniu prezentują się zdecydowanie zdrowiej.

Odcień oraz trwałość – jak to z nimi jest?

Wyjściowo henna do włosów Khadi ma odcień czerwieni wpadającej trochę w miedź. Jasnym włosom nadaje rezultat naturalnej rudości. Natomiast przy częstym użytkowaniu czerwienieje jeszcze bardziej, ponieważ z każdym malowaniem we włosach jest trochę więcej henny. Odcień jest dosyć silny, choć niewątpliwie, z postępem czasu, systematycznie podlega rozmywaniu. Rudość osiągniemy tylko na jasnych włosach, ponieważ na ciemnych będzie to właściwie kolor mahoniu czy tylko czerwonawa poświata.

Jak nakładać hennę na włosy?

Samo nakładanie henny nie należy do najprostszych. Proszek (hennę) mieszamy z ciepłą wodą. Zaistniała kombinacja może niezbyt dobrze wygląda, natomiast też nie pachnie najlepiej, natomiast pamiętajmy o tymże, iż jest to naturalna opcja malowania włosów, jaka ich nie niszczy. Hennę Khadi nakładamy na oczyszczone oraz osuszone włosy. We współzależności od tego, jak wyrazisty kolor pragniemy osiągnąć – trzymamy ją od 30 minut do choćby 2 godzin.

Jaką hennę do włosów dobrać?

Rezultaty uwarunkowane są od tego, jaką hennę dobierzemy. Im bardziej naturalna, tymże lepiej. Dobierając hennę do malowania włosów, należy zwrócić uwagę na to, jak dużo jest w jej składzie lawsonii (poszczególne „henny” dostępne w drogeriach nie mają ani grama owej rośliny). Gdy zależy nam na silniejszym oddziaływaniu, poszukujmy takiej ziołowej kompozycji do malowania włosów, w jakiej prócz henny są jeszcze odmienne naturalne pigmenty.


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: