Kiedy i w jaki sposób montować podłogówkę elektryczną?

  • 28.05.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kiedy i w jaki sposób montować podłogówkę elektryczną?
Podjąłeś decyzję o tym, że chcesz zainstalować w swoim domu elektryczne ogrzewanie podłogowe, a teraz zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób zrobić to jak najlepiej? W naszym artykule znajdziesz cenne wskazówki, które przydadzą Ci się na etapie montowania podłogówki.

 

Podłogówka elektryczna jest coraz częściej spotykana w polskich domach jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach. Jest to wybór dobry dla osób młodych, rodzin z dziećmi, ale również dla seniorów. Obsługa elektrycznej podłogówki wbrew pozorom wcale nie jest skomplikowana. Termostaty są niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze, a przy tym wyglądają bardzo designersko i minimalistycznie, są niemal niewidoczne we wnętrzach. Jeżeli postanowiłeś, że zamontujesz elektryczne ogrzewanie podłogowe w swoim domu, sprawdź, kiedy i w jaki sposób to zrobić.

Montaż elektrycznej podłogówki

Podłogówka elektryczna to rozwiązanie, które dobrze jest zaplanować na jak najszybszym etapie budowy czy remontu domu. Projekt może dla Ciebie wykonać specjalista, choć nie jest to konieczne, jednak bardzo mile widziane. Dzięki temu unikniesz podstawowych błędów, które mogą wystąpić podczas montażu. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ istotny w tym przypadku jest również sposób wykończenia podłóg. Elektryczna instalacja nie jest aż tak bardzo skomplikowana jak wodne ogrzewanie podłogowe i wymaga znacznie mniejszego nakładu pracy. Nie jest w tym przypadku konieczna ingerencja w system grzewczy, który już istnieje w poszczególnych wnętrzach. Jedyna niedogodność to bez wątpienia konieczność zdemontowania istniejącej posadzki.

Instalację można przygotować na dwa różne sposoby. Jeżeli chodzi o nowe budownictwo, to w tym przypadku układa się maty grzewcze albo pętle z przewodów grzejnych. W przypadku remontów, najlepszym rozwiązaniem są maty grzejne, folie albo cieńsze przewody. W sklepie internetowym Mikroenergetyka znajdziesz różnorodne propozycje świetnych pod względem jakości rozwiązań technologicznych. Tam również czekają na Ciebie doświadczeni specjaliści, którzy chętnie Ci pomogą dobrać najlepsze produkty! Pamiętaj, żeby instalację rozplanować na jak wcześniejszym etapie, a dzięki temu unikniesz problemów i będziesz się cieszyć ogrzewaniem domu bezawaryjnie przez długie lata.


 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: