Dorabianie kluczy – kto profesjonalnie wykonuje takie usługi?

  • 02.06.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Dorabianie kluczy – kto profesjonalnie wykonuje takie usługi?
W ciągu naszego życia nie raz zetkniemy się z koniecznością znalezienia ślusarza, który dorobi nam konkretną liczbę kluczy. Producent drzwi czy deweloper mieszkania nie zawsze dostarczy nam satysfakcjonującą nas ilość kompletów. Co wówczas możemy zrobić? Wystarczy udać się do ślusarza z doświadczeniem.

Dorabianie kluczy – kiedy szukać ślusarza?

Zgubienie kluczy wcale nie jest tak trudnym zadaniem, jakim mogłoby się wydawać niektórym z nas. Trzymanie ich w torebce wraz z dziesiątkami innych rzeczy może mieć jednak opłakane skutki. Podczas gdy będziemy wyciągać jedną rzecz, klucze mogą niepostrzeżenie także opuścić torebkę. Ich zgubienie nie jest jednak jedyną sytuacją, w której musimy szukać ślusarza. Znacznie częściej udajemy się do niego, by zwiększyć posiadaną przez nas liczbę kluczy do domu. W dzisiejszych czasach każdy z domowników wychodzi z domu i wraca do niego o innej porze. Dobrze jest więc, gdy ma on własny komplet kluczy. Producenci drzwi czy deweloperzy nieruchomości nie zawsze jednak przekażą nam niezbędną ich liczbę. W takich sytuacjach warto znaleźć specjalistę, który wykona ich precyzyjną kopię.

Dorabianie kluczy – gdzie szukać pomocy?

Usługa ta nie należy do najbardziej skomplikowanych, o ile dotyczy dorabiania tradycyjnych kluczy. Taki proces jest bowiem czysto mechaniczny, więc skomplikowana obróbka nie jest potrzebna. Pierwszym krokiem jest dopasowanie wzoru i podpięcie do niego klucza. Tak powstaje surówka, którą możemy podpiąć do maszyny kopiującej. W tym momencie następuje jego obróbka, którą kończy szlifowanie oraz pozbycie się wszelkich pozostałości. Precyzyjnie wykonany klucz będzie idealnie pasował do zamka. Nie musimy więc obawiać się, że go popsujemy. Dorabianie kluczy dotyczy także kluczy patentowych i nietypowych. Więcej o tym przeczytasz tutaj https://zamki.sos.pl/uslugi/dorabianie-kluczy/. Ślusarze proponują także dorobienia klucza według zamka, co również jest bardzo przydatną opcją. Jak widać, możliwości w takiej sytuacji mamy naprawdę dużo. Warto więc sprawdzić, jakie usługi oferuje dany specjalista.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: