​Wizyta pielęgniarska – w jakich sytuacjach jest potrzebna?

  • 02.06.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
​Wizyta pielęgniarska – w jakich sytuacjach jest potrzebna?
Łóżka szpitalne w niektórych okresach roku są zapełnione co do jednego, więc niestety personel medyczny często nie może pozwolić sobie na przetrzymywanie pod swoją opieką pacjentów, których stan pozwala na zwolnienie do domu. Nie oznacza to jednak, że wsparcie medyczne nie jest już potrzebne. Chorego, który dalej wymaga opieki, jednak nie może siedzieć w szpitalu lub preferuje pozostawać w domu z bliskimi, może odwiedzać pielęgniarka środowiskowa. Dowiedz się, w jakich sytuacjach wskazana jest wizyta pielęgniarska.

 

​Wizyta pielęgniarska – po porodzie

Po opuszczeniu szpitala przez świeżo upieczoną mamę, powinna zostać zaplanowana wizyta pielęgniarska, zwana czasem także wizytą patronażową. Pielęgniarka środowiskowa ma za zadanie wesprzeć rodzinę w pierwszych chwilach z maleństwem oraz pomóc w zapewnieniu dziecku odpowiedniej opieki. Taka wizytacja nie musi być stresująca i dzięki niej można uzyskać wiele cennych porad, które ułatwią zajmowanie się niemowlakiem.

​Wizyta pielęgniarska – rehabilitacja

Nie zawsze możliwe jest dotarcie z chorym do ośrodka rehabilitacyjnego. Niekiedy fizjoterapeuta czy opiekun musi odwiedzać pacjenta w domu, aby wykonać razem z nim ćwiczenia rehabilitacyjne, które pomogą mu odzyskać sprawność. W tym wypadku wizyty powinny mieć charakter regularny, aby móc dążyć do jak najlepszych efektów, a u osób leżących nie dopuścić do zaniku mięśni. Podczas wizyty pielęgniarskiej, rodzina pacjenta może także uzyskać informacje, w jaki sposób mogą na co dzień wspomagać go w tym procesie.

​Wizyta pielęgniarska – wsparcie osoby starszej

Niestety osoby starsze, chore i niedołężne często nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych, czy to ze względu na brak chęci czy odpowiednich umiejętności, jeśli wymagana jest specjalistyczna opieka. Tutaj https://rehabilitacjaopole.pl/ można znaleźć informacje, w jaki sposób uzyskać dostęp do darmowych wizyt pielęgniarskich. Stronę prowadzi stowarzyszenie z Opola, która oferuje takie formy wsparcia jak wizyta pielęgniarska, organizacja zbiórki charytatywnej czy rehabilitacja.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: