Brony – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

  • 29.07.2021, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Brony – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć
Brona, jak sama nazwa wskazuje, służy do bronowania. Bronowanie polega na tym, że spulchnia i rozdrabnia się ziemię. Dzięki bronom usuwa się również chwasty i jest to jedna z najpopularniejszych metod walczenia z nimi. Brony stosuje się w rolnictwie już od bardzo wielu lat. Brony dzielą się na lekkie, spulchniające ziemię na głębokości 2-5 centymetrów, średnie, spulchniające ziemię na głębokości 4 do 6 centymetrów oraz ciężkie, czyli takie, które spulchniają ziemię na głębokości od 6 do 10 centymetrów. Brony dzielą się na zębowe, talerzowe i aktywne.

Brona aktywna – czym tak właściwie jest i jak działa? 

Brona aktywna jest zbudowana z ramy, które posiadają kozioł do trzypunktowego agregatowania ciągnikiem. Dodatkowo do ramy przymocowana jest belka i podłączony do niej wał napędowy. Brona aktywna posiada noże, które sprawnie wbijają się w ziemię. 

Brony aktywne działają bardzo efektywnie i sprawnie. Świetnie sprawdzają się w rolnictwie średniej i wyższej jakości, ponieważ bardzo dobrze ułatwiają pracę rolnikom. Dzięki temu, że brony aktywne są w stanie wbić się w ziemię nawet na głębokość dwudziestu centymetrów, pracuje się z nimi niezwykle szybko i sprawnie. Wręcz idealnie nadają się do spulchniania ziemi i robią to bardzo dobrze. Nie może ich zabraknąć w polu przed siewem nasion. Brony aktywne są niezwykle popularne i często stosowane w nowoczesnym rolnictwie, które działa na dużą skalę, ale nie tylko. Brony aktywne sprawdzą się równie dobrze przy nieco mniejszych, lokalnych gospodarstwach, które chcą pracować szybciej i efektywniej na swoich polach uprawnych. Tego typu brony są bardzo przydatne i świetnie działają, w znacznym stopniu ułatwiając pracującym rolnikom pracę na swoich polach uprawnych.

Rolnictwo – wszystko, czego potrzebujesz 

Już omówiliśmy to, jak bardzo przydatne są brony. Oczywiste jest, że do brony potrzeby jest ciągnik – inaczej nie zadziała. Jednak brona i ciągnik to nie wszystko! Równie ważne są pługi, opryskiwacze i siewniki, które również w znaczny sposób ułatwią pracę na roli.  Raczej nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie gospodarstwa rolnego bez kosiarki, prawda? Równie ważne są kombajny. O prasie również nie należy zapominać. Wielokrotnie przeprowadzane ankiety wykazały, że wyżej wymienione sprzęty są bardzo chętnie i często kupowane przez rolników i większość z nich, szczególnie ci pracujący w rolnictwie średniej i wyższej jakości, je posiada. Jednak to ciągniki bez wątpienia wiodą prym wśród najczęściej kupowanych sprzętów rolniczych. Według badań najrzadziej kupuje się owijarki, sieczkarnie i paszowozy. 

Zamienniki działają równie dobrze, co oryginalne części! 

Z bliżej nieokreślonych przyczyn, przyjęło się, że zamienniki niektórych sprzętów są gorszej jakości, niż te oryginalne. Nie jest to jednak prawda. W wielu polecanych sklepach z artykułami rolniczymi można kupić zamienniki świetnej jakości, które niczym nie odbiegają od ich oryginalnych odpowiedników. W sklepach rolniczych z powodzeniem można kupić zamienniki części do bron, tarcze hamulcowe do ciągników, czy klocki hamulcowe i zapewniamy, działają równie sprawnie co te oryginalne. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: