Kontrola pracownicza – w jaki sposób sprawdzić zatrudnionych?

  • 30.07.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Kontrola pracownicza – w jaki sposób sprawdzić zatrudnionych?
Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Jeśli wszystko jest na naszej głowie, musimy uporać się z milionem spraw, jednak wiemy, że robimy wszystko legalnie, tak jak nam to pasuje i nie musimy martwić się lojalnością. Jednak w momencie, kiedy firma się rozrasta, a nam potrzeba pracowników do pomocy, zaczynają się niemałe schody. Jedni właściciele firm podchodzą do tego raczej na luzie, zaś inni mają niemałe opory przed zatrudnieniem całkowicie obcych osób. Nic w tym dziwnego – samodzielne budowanie firmy nie jest łatwe, a zatrudnienie pracownika wiąże się niejako z ryzykiem utraty renomy, dobrej opinii i dochodów. Jak więc uporać się z tym zmartwieniem?

 

Sprawdź autentyczność CV oraz doświadczenie pracownika

Doświadczenie pokazuje, że coraz więcej osób kłamie w CV. Jeszcze niedawno w większości nie były one weryfikowane, dlatego obecnie znaczna część pracowników szukających zatrudnienia próbuje nieco podkoloryzować swój życiorys, by prezentować się nieco bardziej zachęcająco. Pracodawca może jednak sprawdzić te niezbyt wzbudzające zaufanie informacje, głównie dotyczą one sytuacji, kiedy dwudziestokilkulatek chwali się ogromem doświadczenia, a przy okazji studiami na kilku kierunkach. Czasem bywa to awykonalne, dlatego taką informację warto zweryfikować. Samodzielna weryfikacja nie pozwala na uzyskanie 100% informacji. Warto więc wdrożyć w sprawę dobrej jakości agencję detektywistyczną, która posiada specjalne kontakty oraz narzędzia, które mogą pozwolić na dokładne sprawdzenie potencjalnych pracowników.

Upewnij się, czy wykonuje obowiązki i nie kradnie

Agencja detektywistyczna Warszawa jest bardzo często angażowana także w sytuacjach, kiedy szef wyjeżdża na kilka dni na urlop czy na spotkanie służbowe i nie za bardzo ma komu zostawić swoją firmę, dlatego pozostaje ona w rękach pracowników. Konkretne zadania muszą być w tym czasie wypełnione, jednak nie każdy szef ma 100% zaufania do swoich podopiecznych. Warto więc wtedy także spróbować zweryfikować co dzieje się w firmie. Można tego dokonać przy pomocy agencji.

Agencja detektywistyczna sprawdza się również w momencie, kiedy podejrzewamy swoich współpracowników o kradzież. Może ona dotyczyć kradzieży z konta bankowego firmy, ale także konkretnych przedmiotów, takich jak elektroniki z biura czy innych wartościowych przedmiotów. Detektywi są wykwalifikowani i dobrze wyuczeni w swoich działaniach, jednak każda sprawa wymaga całkowicie innego, indywidualnego podejścia, dlatego możemy mieć pewność, że dobra agencja podoła wyzwaniom.


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: