Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien?

  • 02.08.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okien?
Stoisz przed ważnym wyborem – zakupem okien, które mają służyć w Twoim domu przez bardzo długie lata? Skup się zatem na tym, żeby wybrać to najlepsze. Jak jednak to zrobić? Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów.

Budowa czy remont domu wiążą się z wieloma bardzo trudnymi decyzjami. Trzeba przyznać, że nie jest to łatwy czas, jednak później, po zakończeniu tego etapu, nadchodzi ogrom szczęścia. Najważniejsze w tym przypadku jest podejmowanie odpowiednich wyborów. Zakup okna Novobudowa Kraków jest jednym z najważniejszych. W końcu stolarka ma Ci służyć przez długi czas. Warto zatem poświęcić chwilę i zastanowić się nad konkretnym rodzajem stolarki. Przeczytaj nasz artykuł, a przekonasz się, na co powinieneś zwrócić uwagę.

Okna Kraków to inwestycja na lata

Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z tego, że okna Kraków to zakup na długi czas i na pewno nie zmienisz ich zbyt wcześnie. Podczas zakupu powinieneś zwrócić uwagę na taką kwestię jak przenikalność cieplna. Współczynnik Uw nie powinien przekraczać 1,0 W/m2. To jednak nie wszystko, ponieważ wśród istotnych parametrów jest również przepuszczalność powietrza. W tym kontekście wyróżnia się cztery klasy szczelności konstrukcji okiennych. Im jest ona wyższa, tym lepiej, a więc również zwróć na to uwagę podczas zakupów. Oczywiście wodoszczelność to absolutna podstawa, w końcu Twoja stolarki ma chronić wnętrza przed przenikaniem wody opadowej. Istotne są również takie aspekty jak odporność na obciążenie wiatrem, izolacyjność akustyczna czy ochrona przed włamaniem. W tym przypadku warto postawić na sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, takie jak klejenie pakietu szybowego, odpowiedni montaż listew przyszybowych, zastosowanie właściwych wzmocnień stalowych czy zabezpieczenie przeciwrozwierceniowe.

Gdzie kupić najlepsze okna Kraków?

Podczas zakupu okna Kraków koniecznie zwróć uwagę na te wszystkie czynniki. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybierasz produkt, który Cię nie zawiedzie nawet po upływie długiego czasu. Warto również, żebyś skupił się na zakupie stolarki, który odpowiada Ci pod względem wizualnym. Możesz w końcu zdecydować się nie niestandardowe kolory ram czy oryginalne klamki. Duży wybór sprawdzonych rozwiązań znajdziesz w firmie Novobudowa. Tam też możesz liczyć na pełne wsparcie profesjonalnych fachowców, którzy zadbają o odpowiedni montaż stolarki okiennej.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: