Co wybrać w wieczornej pielęgnacji: krem pod oczy czy serum nawilżające?

  • 27.09.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Co wybrać w wieczornej pielęgnacji: krem pod oczy czy serum nawilżające?
Wieczorna pielęgnacja skóry powinna być czymś, co sprawia nam naprawdę dużo przyjemności. To ten moment dnia, kiedy możemy odpocząć i poświęcić trochę czasu na tak zwane self care. Postarajmy się, aby był to relaks nie tylko dla naszego umysłu, ale także ciała. Dodatkową minutę poświęć na aplikację takiego kosmetyku jak krem pod oczy lub serum nawilżające. Ale co lepiej sprawdzi się w tym przypadku?

 

 

Delikatna skóra pod oczami

Skóra na twarzy musi zmagać się z przeróżnymi skutkami oddziaływania czynników zewnętrznych. A to pogoda daje nam w kość, innym razem cera staje się przesuszona przez działający w pomieszczeniu klimatyzator, a jeszcze innym razem negatywnie oddziałuje na nią smog. Te niekorzystne czynniki mogą wpływać również na naszą skórę pod postacią różnego rodzaju niedoskonałości i pogorszenia stanu skóry. Jeszcze większym problemem jest pewien rejon, którego odporność jest nieco mniejsza. To oczywiście okolice pod oczami, gdzie zmarszczki pojawiają się najwcześniej. Czy jednak krem pod oczy to rzeczywiście coś, co może nas uratować? 

 

To nie jedyny produkt, który możemy zaaplikować w tych rejonach. Do wyboru mamy między innymi serum nawilżające, które także zalecane jest do stosowania w pielęgnacji, a już szczególnie tej wieczornej. 

 

Krem pod oczy czy serum – co wybrać?

Jak w przypadku każdego innego kosmetyku – wybór należy do użytkownika. Zarówno krem pod oczy, jak i serum nawilżające przeznaczone do stosowania w tych rejonach to produkty wyróżniające się wysoką skutecznością. Różni je przede wszystkim formuła. Nie każdemu odpowiadają gęste i długo wchłaniające się kremy. Czasami lepszym rozwiązaniem jest lekkie (ale tylko pozornie) serum nawilżające, posiadające przykładowo właściwości chłodzące. Najważniejszy jest skład i to, co zostało w nim umieszczone. Warto bliżej przyglądać się kolorowym etykietom kosmetyków, gdyż w ten sposób dowiemy się, jakie to składniki mają pomóc naszej skórze w regeneracji lub które substancje sprawią, że opuchlizna zniknie, a “oczy pandy” przestaną być naszą zmorą. 

 

Wieczorna pielęgnacja daje nam znacznie więcej możliwości, ponieważ zarówno krem pod oczy, jak i serum nawilżające wcale nie muszą się szybko wchłaniać. Dlatego też te osoby, które potrzebują prawdziwej bomby składników aktywnych, powinny wypróbować połączenia obu tych produktów. Zaczynamy od serum, a kończymy wklepywaniem kremu. 

 

Jak aplikować krem pod oczy lub serum nawilżające?

Jeżeli zdecydujemy już, który kosmetyk będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat właściwej aplikacji. To bardzo ważne, bo nawet najdroższy produkt nie będzie spełniał swojej funkcji, jeżeli nie sprawdzimy, jak poprawnie go nakładać. Tak naprawdę nie ma tutaj większej filozofii, jednak nigdy nie można zapominać o tym, aby oczyścić skórę przed zastosowaniem kolejnego preparatu. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że obecne w składzie substancje aktywne będą wnikały w głąb skóry. 

 

Zacznijmy więc od wieczornego demakijażu. Tutaj asortyment bywa różny: począwszy od olejków do zmywania makijażu, aż po balsamy i płyny micelarne. Panuje pełna dowolność. Pamiętaj jednak, że czasami jedno etapowe oczyszczanie to za mało. Może pianka? Albo żel myjący? Wybierz taki kosmetyk, którego konsystencja szczególnie Ci odpowiada. Wiedząc, jak delikatna jest skóra w tym wrażliwym rejonie, zawsze aplikuj krem pod oczy lub serum nawilżające ruchami wklepywania. Pozostaw do wchłonięcia.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: