Portale edukacyjne pomogą twojemu dziecku w rozwoju!

  • 07.10.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Portale edukacyjne pomogą twojemu dziecku w rozwoju!
Nowoczesna nauka dzisiaj jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Nie będziemy oczywiście deprecjonować starych i sprawdzonych metod nauczania, ale jednak warto zadać pytanie swoim pociechom czy jest dla nich atrakcyjny sposób przekazywania wiedzy. Zakładamy w ciemno, że nie do końca, bo widać jak młode pokolenie zachowuje się na zajęciach. Postanowiliśmy sprawdzić jakie są najlepsze portale edukacyjne, które pomogą rozwinąć dziecko. Aby się przekonać, jak wygląda ich funkcjonowanie, zachęcamy cię do przeczytania naszego tekstu.Pozwól dziecku rozwinąć umiejętności pisowni języka polskiego!

XXI wiek to czas, w którym młodzież ma spory problem z poprawną pisownią. Na pewno można to zrzucić na karb tego, że coraz mniejsza liczba dzieci czyta książki w szkole i chociaż każde rządy promują czytelnictwo w Polsce, to jednak ustępuje ono w coraz większym stopniu technologiom. Niestety, niektóre treści zamieszczane w Internecie są niskiej jakości i raczej nie pozwalają na poprawę umiejętności. Dlatego portal dyktanda.pl jest odpowiedzią na tradycyjne metody nauki, które ewidentnie nie do końca służą dzisiejszej młodzieży. Dzięki temu portalowi twoje dziecko będzie mogło skorzystać z jednego z tysiąca dyktand, które jest przeznaczone dla jego wieku. Dużą zaletą jest to, że zostały one podzielone względem klas 1-3, 4-6, 7-8, potem szkół średnich, jak również ty jako rodzic będziesz mógł się sprawdzić.

Patrząc na inne zalety tego portalu, to należy wspomnieć o tym, że dla najbardziej aktywnych uczestników portalu są przeznaczone nagrody, które można wygrać w jednym z konkursów organizowanych przez portal dyktanda.pl. Mówimy o nagrodach, które są znaczącą motywacją dla uczestników portalu, bo są one naprawdę bardzo cenne, bo mówimy o konsolach, smartfonach, telewizorach czy też pomocach dydaktycznych, które w przyszłości twoje dziecko będzie mogło wykorzystać. Warto zwrócić uwagę na to, że portal wyróżnia się dobrze prowadzonymi social mediami, które na Facebooku obserwuje ponad 5 tysięcy osób, co jest całkiem niezłym wynikiem jak na portal, z którego mają korzystać dzieci.

Portal dyktanda.pl jest jednym z portali z zakresu technologii EdTech. Wydaje się, że jest to przyszłość szkół, gdzie młodzież więcej czasu spędza przed ekranami komputerów czy innych urządzeń mobilnych. Jest to szansa dla twojego dziecka, że będzie mogło szybciej poprawić swoje umiejętności z języka polskiego. Ponadto na stronie znajdują się zasady pisowni języka polskiego, które zostały przedstawione w bardzo przejrzysty sposób. Co do treści zamieszczanych na portalu, to poza tym, że każdy może spróbować zamieścić swoje dyktando (oraz podlegać ocenie innych użytkowników), to również pojawiają się tam teksty nauczycieli, którzy mają ogromne doświadczenie w kwestii kształcenia dzieci.

Matematyka? To wcale nie musi być trudne!

Matematyka zawsze budziła, budzi i będzie budzić różne emocje wśród dzieci. O ile z językiem polskim jest o tyle prościej, bo korzystamy z niego na co dzień, to jednak umiejętności matematyczne jedni ludzie zdecydowanie mają większe od drugich. Zdolność logicznego myślenia i postrzegania świata za pomocą reguł matematycznych jest wyjątkową cechą, która nie jest każdemu pisana. Nie jest to oczywiście tak, że nie można się zdecydowanej większości tych reguł nauczyć i portal edukacyjny od EDU Games S.A jakim jest mathematics.live swoim zasięgiem trafia o wiele szerzej od poprzedniej propozycji, ponieważ ma on obejmować cały Internet.

Tłumaczenie matematyki w nowoczesny sposób jest głównym założeniem tego portalu edukacyjnego. Niestety, dla sporej części dzieci matematyka kojarzy się z przykrym obowiązkiem i ogromnym wymaganiami, a jest to przedmiot o tyle trudny, że nie wybacza błędów. Nawet najdrobniejsze pomyłki prowadzą do błędnego wyniku, więc nie każde dziecko ma ochotę do nauki matematyki. Nauka matematyki nie była jeszcze aż tak bardzo rozwinięta w interaktywny sposób, a właśnie dzięki portalowi www.mathematics.live jest to w pełni możliwe.

Głównym celem portalu jest przekazywanie wiedzy matematycznej w przyjemny sposób, który jest dostosowany pod oczekiwania ucznia w XXI wieku. Wykorzystywanie technologii jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem, a twoja pociecha chętniej będzie chciała zwiększać wiedzę, jak również może się okazać, że uczeń zostanie z tym portalem na dłużej, co z pewnością przełoży się na jego oceny z matematyki. Nie jest to tak straszny przedmiot, jak mogłoby się wydawać, ale jednak problem polega na tym, że nauczyciele nie potrafią przedstawić go w sposób przystosowany pod ucznia na miarę naszych czasów. Dla ciebie jako rodzica nie jest to też komfortowa sytuacja, ponieważ twoje dziecko stresuje się kolejnymi lekcjami i niestety, często prowadzi to do tego, że musisz przeznaczyć swoje pieniądze na prywatne korepetycje, w których to osoba prowadząca poświęci mu tyle czasu ile potrzeba.

Podobnie jak w przypadku dyktanda.pl, portal edukacyjny mathematics.live oferuje swoim najlepszym użytkownikom nagrody w postaci konsol, smartfonów czy gier, a to w dzisiejszych czasach jest znaczącą motywacją do osiągnięcia sukcesu i rozwoju wiedzy matematycznej. Nie musimy mówić o tym, że wiedza to klucz do wszystkiego, a dziecko, które nie ma problemów w szkole z matematyką oraz innymi przedmiotami jest szczęśliwe i chętniej chodzi do szkoły.

Korepetycje online? To jest możliwe!

Zapewne jeszcze wiele lat temu nie wyobrażałeś sobie tego, że w przyszłości będzie można dawać korepetycje online. Dziś, dzięki portalowi tutors.live jest to możliwe. Jest to idealny portal, ponieważ twoje dziecko nie musi wychodzić z domu, aby odbyć korepetycje z danego przedmiotu. O ile w miastach bardzo często jest wielu korepetytorów, to jednak w mniejszych miejscowościach czy wsiach jest posucha, a sam dojazd potrafi dziecko zmęczyć, więc podczas zajęć jest ono mniej efektywne.

Nauka na tutors.live jest o tyle przyjemniejsza, że uczeń nie musi ruszać się z domu, tylko może zza ekranu monitora otrzymać takie same lekcje, jak otrzymałby je w formie stacjonarnej. Nie zmienia to faktu, że tutors.live umożliwia również znalezienie idealnego korepetytora, z którym można umówić się na prywatne lekcje. Nie ma wielkich problemów z tym, aby umówić się na dowolny termin, ponieważ na portalu jest tak wielu korepetytorów, którzy dodatkowo są oceniani przez swoich uczniów, że w zasadzie większą trudnością jest go nie znaleźć.

Opinie o korepetytorach są bardzo przydatnym narzędziem, które tutors.live umożliwiło swoim użytkownikom. Dzięki nim jesteś w stanie wysłać swoje dziecko do korepetytora wartościowego, a zarazem uniknąć takiego, którego poziom nauczania jest niski i nie potrafi przekazać wiedzy w odpowiedni sposób. Korepetycje online sprawiają, że dziecko ma pełny komfort, ponieważ siedzi w swoim domu i nie musi się peszyć kontaktem z drugim człowiekiem.

Patrząc od strony korepetytorów, to http://www.tutors.live umożliwia im prowadzić biznes, ponieważ najczęściej samodzielna budowa strony internetowej i promocja potrafi kosztować sporo pieniędzy. Dzięki dobrze rozbudowanej infrastrukturze IT korepetytor nie musi ponosić dodatkowych kosztów, co sprawia, że w pełni może skupić się na tym co kocha, czyli nauce młodych i przekazywania im wiedzy w kreatywny i nowoczesny sposób.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: