Świece sojowe na jesienny wieczór

  • 27.10.2021, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Świece sojowe na jesienny wieczór
W ostatnim czasie świece sojowe zyskują coraz większą popularność ze względu na swoje właściwości. Szybko stały się bardziej lubiane niż świece z wosku pszczelego, których cena nie zachęcała zbytnio do zakupu. Świece sojowe są obecnie najchętniej wybieraną alternatywą wobec tradycyjnych świec parafinowych, które poza atrakcyjną ceną nie posiadają większych zalet.

 

Spalanie parafiny uwalnia do atmosfery wiele substancji, które są toksyczne dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz atmosfery ziemskiej. Według badań naukowych uwalniane do środowiska benzen i toluen mają działanie rakotwórcze.

Kolejnym problemem jest pojawienie się dymu i zapachu podczas palenia świec parafinowych. Gdy świeca parafinowa jest zapalana w zamkniętym, niewentylowanym pomieszczeniu, obok dymu gromadzi się duża ilość dwutlenku węgla. Po wielu godzinach wdychania dymu w takim pomieszczeniu z pewnością może rozboleć głowa.

Świece sojowe palą się dłużej

Naturalne właściwości opisanych powyżej wosków sojowych sprawiają, że są one wolne od toksyn i że podczas spalania nie uwalniają się do środowiska substancje rakotwórcze. Świece sojowe są więc idealne do domowych spa. Jest to produkt, który może być bezpiecznie stosowany przez osoby z alergią i astmą. Również w obecności dzieci. Świece sojowe palą się nawet dwa razy dłużej niż świece parafinowe, ponieważ wosk sojowy topi się dłużej. Uwalniają bardzo mało dwutlenku węgla do środowiska i spalają się praktycznie bez dymu.

Naturalne właściwości świec sojowych

Wspomniane wyżej negatywne właściwości świec parafinowych odpowiadają głównie za sukces świec sojowych. Ta ostatnie są wykonane w całości z naturalnych produktów pochodzenia roślinnego i pozyskiwane są ze środowiska bez udziału zwierząt. Ich nazwa pochodzi od rośliny, z której są produkowane, czyli soi. Sprzedawcy świec zapewniają, że soja używana do produkcji świec sojowych jest naturalna i nie zawiera GMO. Soja to roślina strączkowa. Dojrzałe nasiona są obierane i siekane. W ten sposób przetwarzany jest tłoczony olej sojowy.
Następnie jest poddawany procesowi utwardzania lub uwodorniania. Uwodornienie jest odpowiedzialne za przemianę kilku nienasyconych kwasów tłuszczowych w nasycone kwasy.
Powoduje to, że olej zmienia stan skupienia z ciekłego w stały w temperaturze pokojowej, w miarę wzrostu temperatury topnienia. Tak powstaje wosk sojowy, który jest surowcem do produkcji świec sojowych.
Kolejną zaletą wosku sojowego jest jego bezwonność. Jest idealny do tworzenia sojowe świec zapachowych, ponieważ doskonale odzwierciedla zapach zamierzony przez producenta, bez konieczności mieszania z dodatkowymi zapachami.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: