Wybór odpowiedniego monitora oddechu dla dziecka

  • 31.08.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Wybór odpowiedniego monitora oddechu dla dziecka
Nowo narodzone dziecko, to dla rodziców prawdziwe wyzwanie, ponieważ maluszek wymaga stałej, codziennej opieki. Ze względu na to, że maluszek nie potrafi jeszcze odróżnić dnia od nocy, budzi się o różnych porach, gdy jest głodne, gdy trzeba zmienić mu pieluszkę lub potrzebuje bliskości rodzica.

W tym wczesnym dla dziecka okresie trzeba pilnie zwracać uwagę na zachowanie dziecka oraz jego rozwój. Częstym problemem u noworodków oraz mniejszych dzieci jest bezdech, może on wynikać z niskiej wagi dziecka, wcześniactwa oraz z przerostu migdałków. Najczęściej dotyka on wcześniaków, jednak u każdego noworodka jest to możliwe, uwaga rodzica w tym aspekcie i monitorowanie snu dziecka jest bardzo istotne. Obecnie dostępne są urządzenia, które na bieżąco monitorują oddech dziecka.

Polecanym monitorem oddechu jest Babysense 7, który jest sprawdzonym i popularnym monitorem oddechu dla niemowląt. Jest udoskonaloną wersją swojego poprzednika numer 5, ponieważ posiada czulsze płytki sensoryczne. Jest to produkt, który posiada certyfikat medyczny. Szybka reakcja w kwestii monitorowania oddechu dziecka jest bardzo ważna, dlatego Babysense 7 daje rodzicom całkowitą pewność, że ich dziecko jest pod stałą kontrolą. Babysense przez 24 godziny mierzy oddech dziecka, ostrzega, gdy oddech dziecka staje się nieregularny lub gdy zanika całkowicie, w każdej chwili monitor wykryje wszelkie nieprawidłowości.

Babysense 7 ostrzega rodziców za pomocą dźwięku, gdy dziecko nie oddycha przez 20 sekund lub oddech spowalnia do 10 wydechów na minutę, monitor natychmiast daje głośne sygnały dźwiękowe. Monitor ten informuje rodzica także za pomocą sygnału świetlnego. Zielona lampka informuje, że z oddechem dziecka jest wszystko w porządku. Babysense 7 jest bezpiecznym produktem, posiada zasilanie na baterię oraz nie ma bezpośredniego kontaktu z dzieckiem, czujniki umieszcza się go pod materac. Zestaw zawiera dwa czujniki wraz z kablem, haczyk na łóżeczko, uchwyt pod materac oraz instrukcja użytkowania.

Grupa Tipmedia
Podziel się: